Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzede festival var!

Festivalin öne çıkanları Wild Beasts, Twin Shadow ve Farfara

Bugün İstanbul'da bir müzik festivali var. İstanbul Modern'e kurulacak iki farklı sahnede gerçekleşecek festivalin yıldızları Wild Beasts, Twin Shadow, The Field ve Farfara ile Ahu. İkinci sahnede performans sergileyecek isimler ise Branko, Motor City Drum Ensemble ve Pilooski. Red Bull Music Academy (RBMA) Radio'nun düzenlediği festival saat 15.00'te başlayıp 24.00'te sona erecek. Katılımcılar festival biletleri ile İstanbul Modern'deki sergileri de gezebilecek. RBMA Radio uygulamasını cep telefonlarına yükleyenler, festival biletlerini de yüzde 30 indirimli alabilecek.

GISELLE YENİDEN SAHNELERDE
İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nin bu yıl yeniden repertuarında yer verdiği Giselle balesi 14 Aralık Cumartesi günü Kadiköy Süreyya Opera Sahnesi'nde saat 16.00'da prömiyer yapacak. Eserin en önemli özelliği, Atatürk Kültür Merkezi'nin kapatılmasının ardından, ilk kez orkestra eşlikli bir balenin izleyiciyle buluşacak olması.

MACİDE TANIR ANISINA
Tiyatrokare, 22 sene önce açılış oyunu olan Müziksiz Evin Konukları'nı şubat ayında kaybettiğimiz Macide Tanır anısına tekrar sahneliyor. Bu yıl 50 sanat yılını kutlayan, Kurtlar Vadisi dizisinin 'Nafize Ana'sı Serpil Tamur da oyunda babaanne rolünde. Oyunu yarın Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon'da saat 15.30'da izleyebilirsiniz.

YAKINDAN BAKIN!
Fotoğrafçı Orhan Cem Çetin'in eserlerinden oluşan sergi, Plato Meslek Yüksekokulu Balat Kampüsü'nde 12 Aralık'ta açılıyor. 26 Ocak'a kadar devam edecek sergi, Marcus Graf'ın küratörlüğünde düzenleniyor.

KONSERLERİ BUGÜNÜN
* Şebnem Ferah saat 20.00'de Bostancı Gösteri Merkezi'nde sahne alacak.
*? Vega'nın Beyoğlu Hayal Kahvesi'ndeki konseri saat 22.00'de başlıyor.
* Bir diğer konser de Babylon'da. Saat 22.00'de İlhan Erşahin, İstanbul Project ile sahne alacak.
* Jolly Joker'de ise Feridun Düzağaç var. Düzağaç saat 22.00'de sahneye çıkacak.
* BKM Mutfak Sahne'de müzikseverlerle buluşacak isim Allen Hulsey. Konser saat 23.00'de.
* MFÖ konseri Ülker Arena'da saat 21.00'de.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzede festival var!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN