Kültür - Sanat - Eğlence

Komşulardan ne haber?
Yeni yılın ilk günlerini, bu yıl 10. yılını kutlayan İstanbul Modern yepyeni bir sergiyle karşılıyor. Serginin başlığı 'Komşular - Türkiye ve Çevresinden Güncel Anlatılar'. İsmiyle müsemma bu sergi, ülkemiz ve ülkemizle tarihi, siyasal ve kültürel bağları olan Balkanlar, Kafkasya ve Ortadoğu gibi komşu coğrafyalardan günümüz sanatının önemli örneklerini bir araya getiriyor. 'Komşular - Türkiye ve Çevresinden Güncel Anlatılar' başlıklı serginin bir diğer özelliği de kamusal alandaki toplumsal hayata dair gösteri ve tören gibi köklü adetlerin sanata nasıl sızdığına odaklanması. 17 ülkeden 35 sanatçının çalışmalarına yer veren sergi kapsamında; gösterim, performans, panel, söyleşi ve atölye çalışmaları da düzenlenecek ve sergi, 8 Mayıs'a kadar devam edecek.

Bugün günlerden Moğollar
Son günlerde birçok mecrada görmüşsünüzdür, futbol taraftarları hafta sonlarını 'Bugün günlerden Galatasaray/ Fenerbahçe' olarak karşılıyor; tuttukları takımın maçları hangi günse... Peki müzikseverlerin ne eksiği var? Bugün biz de tüm dünyada ses getiren 'Anadolu rock'ın yaratıcılarından Moğollar'ın konserini 'Bugün günlerden Moğollar' diye duyurabiliriz tabii ki. Konser KadıköySahne'de. Saat 22.30'da.

Ödüllü oyun Kadıköy'de
Sumru Yavrucuk'un rol aldığı, geçtiğimiz sezonun bol ödüllü oyunlarından Kimsenin Ölmediği Bir Günün Ertesiydi, Kadıköy'e geliyor. Ebru Nihan Celkan'ın yazdığı oyun, 7 Ocak'ta Moda Sahnesi'nde izlenebilir. Oyunun başlama saati 20.30.

Neşet Ertaş anısına
Neşet Ertaş bir konserle anılıyor. 10 Ocak'ta saat 20.00'de İş Sanat Kültür Merkezi'nde düzenlenecek konsere Olgun Şimşek, Can Dündar, İsmail Altunsaray ve Feryal Öney gibi sanatçılar katılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültür - Sanat - Eğlence
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN