Dikkat dikkat! 14 Şubat'ta eski sevgiliniz hortlayabilir!

Giriş Tarihi: 8.2.2014

14 Şubat kapıda, sevgilisi olan, olmayan herkes bir telaş içinde. "Gökyüzünde ilginç bir tablo var" diyor astroloğumuz Filiz Özkol. Merkür geri gidiyormuş bu Sevgililer Günü'nde. Peki bu durum ilişkileri nasıl etkileyecek? Özkol tüm soruları cevapladı

Bir 14 Şubat'ta daha bir aradayız. Aman ne güzel! Güzel de sevgilisi olana, sevgilisi olup da Sevgililer Günü'nü hatırlayana, kutlayana güzel. Yalnızların, terk edilmişlerin, bir türlü Sevgililer Günü'nü sevgilisi ile geçirememişlerin ağzının tadı kaçmış olabilir. Peki bize bu Sevgililer Günü'nde burçlar ne diyor olabilir? İster inanın ister inanmayın ama gökyüzünün hayatımıza etkisi büyük. Merkür geri gitti mi işlerimiz aksıyor, kapanmamış defterler açılıyor, aradığımız kişiye o anda ulaşılamıyor mesela. Ya da Venüs'ümüz düşükken aşkta dört bir yanımızı buz kaplayabiliyor. İyi de bu nasıl oluyor? Hangi burç hangisiyle gerçekten anlaşabiliyor. Burçlara göre aşk mümkün mü? Burçların aşk nabzı nasıl atıyor? 2015 14 Şubat'ına kadar bizleri neler bekliyor... E tabii hizmette sınır yok. Üşenmedim gazetemizin 14 yıllık astroloji yazarı sevgili Filiz Özkol'un kolundan tuttum, karşıma oturttum ve "Anlat Filiz" dedim. "Bizi şu burç dünyasının karmaşasından kurtar, aç önümüzü" dedim. Hadi başlayalım.

- Söyle bize Filiz, yıldızlar bu yılki Sevgiler Günü için bize neler söylüyor ve yani neden söylüyor?
- Bu yıl gökyüzünde çok ilginç bir tablo var Ayşeciğim. Merkür Sevgililer Günü'nde geri gidiyor.

- Hop bir dakika dur! Bu Merkür devamlı geri mi gidiyor? Merkür bizden ne istiyor? Merkürün geri gitmesi ne demek?
- Merkür yılda en az üç kere geri gider. Geri giden gezegenler bozulmuş ilişkilerimizi yeniden ele almamızı sağlar. Bence bu herkes için iyi bir şey. Yani korkacak bir durum yok. Merkür geri giderken hatalarımızı görürüz, hayatta kaçırdığımız fırsatlar tekrar karşımıza çıkar. Enerjimiz biraz düşebilir, iletişim sorunları yaşanabilir ama olaylara daha sağlıklı bakmamızı sağlar.

- Merkür geri giderken ilişkiye başlamamız söylenir, bu doğru mu?
- Kesinlikle doğru çünkü Merkür düzeldikten sonra o ilişki biter.

- Allah aşkına Filiz iki insan birbirini beğenmiş, bir yola çıkmış Merkür mü ayıracak? Nasıl olabilir bu?
- Merkür retro yaparken karşımızdakini farklı bir şekilde algılarız. Görmek istediğimiz gibi görürüz. Gerçeği gözden kaçırırız. Bu ispatlanmış bir gerçektir.

- Peki bazen burçları uymasa bile bir erkekle bir kadın karşılaştıkları anda birbirilerine âşık olabilir, bunu nasıl açıklayacaksın?
- İlişkiyi bağlayan asıl özellik burada başlıyor işte. Bir erkeğin özel haritasında Venüs gezegeninin ve Ay'ın bulunduğu burç ile kadının haritasındaki Mars gezegeninin bulunduğu burç aşkı etkiler. Çok önemlidir.

- Kızma ama hiçbir şey anlamadım.
- Şöyle açıklayayım; esasen aşkta erkeğin Venüs'ü ve Ay'ının, kadının Mars'ıyla uyumu önemlidir. Ana burçlar birbirine uymayabilir. Ana burçlardan yola çıkmak aşk söz konusuysa yanlıştır.

ESKİ SEVGİLİNİZ ARARSA!
- Gelelim ilk soruma Merkür'ün geri gitmesi Sevgililer Günü'nü nasıl etkileyecek?
- Size sürprizim var, eski sevgilileriniz hortlayabilir. Eski ve hesabı kapanmamış bir aşk yeniden gündeme gelebilir. Anılar tazelenebilir. Özlemlerimiz tetiklenebilir veya eskiden çözümleyemediğimiz konuları karşılıklı oturup konuşabiliriz.

- Yani bugün beklenmedik bir telefon alabilir miyiz?
- Alabilirsiniz ancak bu ilişkiyi tekrar başlatmak anlamında değil de bir özür, bir yüzleşme anlamında olabilir. İçimizde kalanlar açılabilir. Daha önemlisi bu 14 Şubat dolunaya denk geliyor ve Aslan burcunda gerçekleşiyor.

- Korkalım mı? Evden çıkmayalım mı?
- Yok korkmayın. Dolunay öfkelerimizi de coşkularımızı da tavana çıkarabilir. Enerjimiz yükselebilir. Bu yıl Sevgililer Günü'nde bir çok sevgili ayrılabilir. Neyse ki uzun süredir geri giden Venüs retrodan kurtuldu.

- Yani?
- Mantık aşkları gündemde olacak. Çünkü Venüs Oğlak'ta bu da mantığı devreye sokar ve uzun vaadeli ilişkiler doğurur. Kovalar, Aslanlar, Akrepler ve Boğalar çok dikkat etsinler. Aşkları yarım kalabilir. Sakın yeni bir aşka başlamasınlar. Var olan aşklarını bozmamaya özen göstersinler.

- Haydaa bir Akrep olarak elimi ayağımı bağladın şimdi. Ya hali hazırda ilgimizi çeken ama ilişkiye başlamadığımız biri varsa ne yapacağız? Adama kalkıp 'Şimdi olmaz retrodan sonra gel' mi diyeceğiz?
- Bir süre dostça ve arkadaşça ilişkiye devam etmeyi tavsiye ediyorum. Ayın 28'inden sonra kim tutar sizi! Bu arada Sevgililer Günü Teraziler'e, İkizler'e, Yaylar'a ve Koçlar'a iyi gelecek. Boğaların aşkı da testten geçecek.

YALNIZ BURÇLAR NE YAPACAK?
- Balıklar ve Yengeçler Sevgililer Günü'nde duygusal olur, geçmişlerini özler, gözyaşı dökebilirler.
- Akrepler tutkuyla sevdikleri için hırsla ayrıldıkları sevgililerini arayabilir.
- Boğalar ve Oğlaklar acı çekseler bile eski sevgililerini aramamakta direnir.
- Başaklar ve İkizler tesadüf yaratmaya çalışır, sevgililerinin karşısına eğlenceli bir şekilde çıkar.
- Yay, Koç ve Aslanlar geçmiş geçmişte kaldı diye düşünür ama sevgililerinin aramasını bekler.
- Teraziler asla aşksız kalmak istemeyecekleri için Sevgililer Günü'nde kendilerine en uygun kişiyle flört etmek isteyecekler.
- Kova yalnızlığı sever, kalabalıklar içinde bile yalnızdır ama Sevgililer Günü'nde sıradışı bir kaçamak yapabilir ama bu kaçamak sonraki günlerde bir yere varmaz.

BURCUNUZ SİZE NE SÖYLÜYOR?
Koç: Sürprizlere hazır olun. Eski aşklarınızla bir yerde karşılaşabilirsiniz. Anılar tazelenecektir. Sonuç hayal kırıklığı olabilir.
Boğa: Var olan ilişkileriniz testten geçiyor. Anlık kavgalardan ve öfkelerden uzak durun. Özellikle aşk ilişkilerine ailenizin fikrini dahil etmeyin.
İkizler: Arkadaş topluluğunda ilginç bir aşk filizlenebilir. Yıllardır arkadaş olduğunuz kişiye âşık olduğunuzu zannedebilirsiniz. Bu yanlış, sonradan ilişki dostluğa dönüşebilir. Sevdiği kişiyi gözünde çok büyütebilir. Devam eden ilişkisi olanlar için harika bir gün.
Yengeç: Yaşı sizden büyük ya da küçük birine âşık olabilirsiniz. Maddesel kırgınlıklar yaşanabilir, beklediğiniz hediyeleri alamayabilirsiniz.
Aslan: Coşkular tavan yapacak. Ya aşkınızı dolu dolu ya da öfkeli bir kavga ile problem yaşayacaksınız.
Başak: Sevdiğinizin gerçek yüzünü göreceksiniz. O kişiye karşı duygularınızı testten geçireceksiniz. Biraz kafanız karışabilir. Eğlenceli bir günün sonunda kendinizi ilişkilerinizi sorgularken bulabilirsiniz.
Terazi: Enerjiniz çok yükseliyor. Bugünün en mutlu insanları sizsiniz.
Akrep: Dikkatli olmanız gerekiyor çünkü birlikte olduğunuz kişiye karşı duygularınızdan emin değilsiniz. Gücü seviyorsunuz, güçlü bir aşkı arzuluyor ama o gücü karşısınızdaki kişide bulamayabilirsiniz.
Yay: Eğlenceli bir Sevgililer Günü geçireceksiniz. Seyahat edecek, aşk yaşayacaksınız ama yine de Merkür retrosundan dolayı tartışma çıkarabilirsiniz Dikkat edin.
Oğlak: Mantıklı hareket ediyorsunuz, duygularınıza kapılmayacak, var olan aşkınızı koruyacaksınız. Aşkınıza biraz maddesel bakacaksınız.
Kova: Dolunay ve Merkür retrosundan çok etkileneceksiniz. Var olan ilişkilerinizi bozabilir ya da çılgınlık yapabilirsiniz. İkilem içindesiniz.
Balık: Uyumlu, duygusalsınız. Karşı taraftan büyük beklenti içine gireceksiniz. İstedikleriniz gerçekleşmezse hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Duygusal anlamda güçlenmek zorundasınız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dikkat dikkat! 14 Şubat'ta eski sevgiliniz hortlayabilir!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN