Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metropol modası

Dünya metropollerinin her biri kendine ait bir stili yansıtıyor. Geleneksel Paris'e karşı rengarenk Milano, eklektik Londra'ya karşı İstanbul'un çokkültürlü giyim kodları karşı karşıya geliyor

Giriş Tarihi: 29.3.2014
İstanbul: İstanbullu kadının tek bir giyim tarzı yok, olması da beklenemez. Yaşadığımız topraklar bu kadar renk, bu kadar kültür ve alt kültür barındırırken İstanbul'la ilgili tek bir giyim tarzından bahsedilmesi zor. Ortadoğu sembollerini modern çizgilerle birleştirmek ve diğer metropoller kadar yüzünü geleceğe çevirmiş olmak İstanbullu kadının en büyük özelliği.
Paris: Parizyen kadının en büyük özelliği iddiasız, minimal şıklığı. Çoğu zaman renk ve desenden kaçınan Parizyenler için giyinirken rahatlık, kaliteli materyal ve tasarım öncelikli. Saç boyası, belirgin makyaj ve platform topuk gibi abartıdan kaçınan Parizyen kadınları maskülen bir feminenlik yakalıyor.
Mİlano: İtalyan kadını desenleri ve renkleri karıştırmasıyla ünlü. Fakat iddialı pek çok parçayı bir arada kullanmanın da sınırlarını iyi biliyor. Milanolu kadınlar çoğu zaman dekolte ve seksapelden kaçınıyor. Feminenliği, kullandıkları aksesuvar ve kombinlerle yakalıyorlar.
Moskova: Yeni multi milyarderlerin metropolü Moskova'da tasarım ve etiket ön planda. Moskova'dan çıkan stil ikonları modaevlerinin henüz satışa bile çıkmayan ürünleriyle boy göstermeleri ile ünlü. Zenginliğin bir diğer göstergesi olan yapısal silüetler ve keskin kesimler de Moskovalı kadının belirleyici özelliklerinden.
Londra: İngiltere'nin geleneksel tarzıyla birleşen metropol rahatlığı Londra'yı dünyanın en eklektik metropolü yapmaya yetiyor. Londra'nın stil ikonları da her zaman geleneksel kesimleri sokak modasına uyguluyor. Topuklulardan, logolardan ve iddiadan uzak duran Londralılar rahat, salaş ama aynı zamanda dikkat çekici kombinler kullanıyor.
New York: Bir gün içinde pek çok ruh haline bürünülebilen New York'ta sokak modası yeni yıldızlaşmaya başlayan lüks tasarımcılar tarafından domine ediliyor. Amerika'nın ticari modasını Avrupa'nın ayak izinden takip eden New Yorklular sezonun desenlerini ve spor kesimli parçaları kullanmalarıyla tanınıyor.
Berlin: İşte dünyanın moda konusunda genelleme yapılması en zor şehri. Metropoller arasında en genç nüfusa sahip olan Berlin markalara en uzak şehir. Berliner kadınlar Almanya'nın geçmişindeki modayla olan uzak ilişkisinin de etkisiyle rahat materyalleri bol renk ve grafik desenlerle kullanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metropol modası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN