Ölmeye karar vermişken bir telefon geldi ve her şey değişti

Yurtdışında uyuşturucu partilerinde çekilmiş fotoğrafları basına yansıdı. Sonrasında Türkiye'ye dönerek tedavi gördü. Manken Senem Kuyucuoğlu, yeni bir hayata ilk adımlarını atarken yaşadıklarını SABAH Cumartesi ile paylaştı

Giriş Tarihi: 5.7.2014
Senem Kuyucuoğlu için kötü günler geride kalmışa benziyor. Uyuşturucu tedavisi gördükten sonra İstanbul'a yerleşen ve en yakın kız arkadaşıyla yaşamaya başlayan Kuyucuoğlu, arkasına ailesinin de desteğini alarak yeni bir hayat kurmanın peşinde. Uyuşturucu kelimesini ağzına almak, yaşadığı o kötü günleri anmak bile istemiyor... Tedavi sürecinde annesi yanından ayrılmamıştı, şimdi uzun süredir küs olduğu babasıyla da barıştı. "Baba gücünün bu kadar önemli olduğunu bilmezdim. Artık düştüğümde beni kaldıracak bir babam var" diyen Kuyucuoğlu ile Etiler'de buluştum, gelecekle ilgili planlarını ve iç dünyasını konuştum.

- Tedaviden sonra İzmir'e gittiniz. Memleketinize dönmek iyi geldi mi?
- İzmir doğup büyüdüğüm şehir. Ancak bu kez gittiğimde biraz korktum. Uçaktan indiğim andan itibaren insanların yüzüne nasıl bakacağım diye strese girdim. Utanıyordum açıkçası. Bu yüzden İzmir merkezde kalmadım, daha sessiz bir yere geçip kendimi eve kapattım. Bol bol kitap okudum, dua ettim ve bu işin altından nasıl kalkacağımı düşündüm.

- İnsanlarla karşılaştığınızda ne gibi tepkiler vermelerinden korkuyordunuz?
- Bir hata yaptım ve bedelini en ağır şekilde ödedim. Arkadaş kurbanı oldum. Herkesin başına gelebilecek bir olay, kimse bana olmaz demesin. Hayat, büyük konuşmamayı öğretti bana. İnsanların beni görünce göstereceği olumsuz tepkilerden korktum ama neyse ki öyle olmadı. Tam tersine destek verdiler.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ölmeye karar vermişken bir telefon geldi ve her şey değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN