Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuğumu hangi yaz okuluna göndersem?

Yaz geldi, okullar haftaya kapanıyor. İster ilkokula gitsin, ister liseye öğrencilerin ailelerini bir telaşı aldı. İşte Türkiye’nin farklı şehirlerinden farklı ilgi alanlarına yönelik yaz okulları.

Giriş Tarihi: 2.6.2018 11:06
Çocuğumu hangi yaz okuluna göndersem?

Karne, sınav, ödev gibi stresleri geride bırakan öğrencilerin tüm yıl beklediği yaz tatili yaklaştı. Büyükler bilir, vakit nakittir. Ne yazık ki bu atasözünün gerçek olduğunu anlamak için yılların geçmesi gerekiyor. Çocuklar oyun oynamanın ve eğlenmenin hayalini kurarken ebeveynlerin aklını "Bu üç ayı çocuğum için nasıl verimli hale getirebilirim?" sorusu kurcalıyor.
Anne-babalar her ne yaparsa yapsın, çocukları bu yazı ekran başında mesajlaşarak ya da AVM'lerde dolaşarak heba etmesin; hem eğlensin hem gelişsin istiyor. Uzmanlar da benzer görüşte. Gün boyu evde oturup saatlerce bilgisayar oynayıp televizyon izlemek yerine spor ve sanatsal faaliyetlere katılmak çocuklar için çok daha sağlıklı. Farklı sporlar yapmaları, akranlarıyla ortak aktivitelerde yer almaları, çocukların fiziksel, psikolojik ve sosyal gelişimlerini olumlu yönde etkiliyor.
"Yaz tatili sadece televizyon seyretmek, oyun oynamak, bilgisayarda vakit geçirmek gibi etkinliklerle dolu olmamalıdır" diyen pedagoglar çocuğun ilgi alanına uygun bir seçmenin yeni dönemde okula uyumu kolaylaştırdığının da altını çiziyor.
Çocuğunuz ister spora ve sanata, ister bilime meraklı olsun, bu yaz tatili onun için hem öğretici hem de eğlenceli geçebilir. Dosyamızda yer alan Türkiye'nin dört bir yanındaki yaz okullarında yeni arkadaşlar edinirken, yeni bakış açıları kazanan çocuğunuz yeni ilgi alanlarını ve hatta kendisini keşfedecek.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuğumu hangi yaz okuluna göndersem?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN