Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geçit sorununu Yıldırım çözüyor

Ödemiş-Torbalı demiryolu hattı ve çevresinin demir korkuluklarla çevrilmesinin yaya trafiğinde sorun yaratması üzerine Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, talimat verdi, çözüm yolunun bulunmasını istedi, kurulan komisyon hemen araştırmaya başladı

Giriş Tarihi: 10.1.2013
Ödemiş'in Üç Eylül Mahallesi'nde Ödemiş- Torbalı arasında ray yenileme çalışmaları sırasında demiryolu hattı çevresinin, Ödemiş Gar'dan Beytiköy istasyonu yakınlarına kadar demir korkuluklarla çevrilmesinin, yaya trafiği açısından sorun yaratmasının Üç Eylül Mahallesi muhtarlığı tarafından gündeme getirilmesinin ardından TCDD, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın talimatı üzerine hemen çalışmalara başladı. Verilen bilgilere göre mahallenin güneyinde bulunan ilkokul ve sağlık ocağına bağlantı sağlayan yol güzergâhında, Emmioğlu ve Türkmen mahallerindeki vatandaşların yaya geçişinde de sorun yaşamaları üzerine bazı vatandaşlar AK Parti İlçe Başkanlığı'na giderek soruna çözüm bulunmasını istediler. Önceki gün İzmir'e gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile birebir görüşen AK Parti İlçe Başkanı Ali Hadim buradaki sorunun çözülmesini talep etti. Bakan Yıldırım da Devlet Demiryolları yöneticilerini telefonla arayarak, Ödemiş'teki konuyu çözmelerini istedi. Bunun üzerine Devlet Demiryolları 3. Bölge Müdürlüğü'nden yol mühendisleri keşif yapmak üzere dün sabah Ödemiş'e geldiler.

YERİNİ BELİRLEDİLER

AK Parti İlçe Başkanı Ali Hadim, Üç Eylül Mahallesi Muhtarı Bekir Uşaklı, Ulaştırma ve Yol Müdürlüğü'nden mühendisler Hasan Ünay ve Durkan Çınar ile Ödemiş Gar Şefi Gürol Topçu, birlikte yaya alt geçitinin nereye yapılması konusunda ölçümler yaptılar, fotoğraflar çektiler ve taslak plan hazırladılar. AK Parti İlçe Başkanı Ali Hadim, "Ödemiş'te demiryolu yenileme ve yol güvenliği açısından Beytiköy'e kadar uzatılan demir korkulukların yaya trafiğini engellediği ve öğrencilerin de bariyerlerin üzerinden atlayarak tehlikeli geçiş yaptıkları bize iletildikten sonra, sayın Bakanımıza önceki gün İzmir'e geldiğinde sorunu aktardık. Kendisi de hemen yetkililere talimat verdi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geçit sorununu Yıldırım çözüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN