Yatırımcının her zaman yanındayız

Giriş Tarihi: 18.3.2013

Biga'da toplu açılışlara katılan Başbakan Erdoğan, özel teşebbüsü desteklediklerini söyledi. Başbakan, faaliyet gösteren fabrikaların başarısından övgüyle bahsetti

Hastalığı nedeniyle bir süredir evinde dinlenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılışlar için Çanakkale'ye geldi. 5 bakan ile gelen Erdoğan, ilk olarak Biga Şehir Meydanı'nda toplu açılışlara katılarak halka hitap etti. Çanakkale'de faaliyet gösteren fabrikaların gösterdiği başarıdan övgüyle bahseden Başbakan Erdoğan, özel teşebbüsün yanında olduklarını söyledi.

TÖRENLERE KATILACAK

Bugünkü 18 Mart törenlerine katılacağını da aktaran Başbakan, "Bizim millet olarak, dünyanın dört bir yanına yayılmış küçüklü büyüklü şehitliklerimiz bulunuyor. O şehitlikler değerli. Gerek ülke içinde olsun gerek ülke dışında olsun şehitlikleri onarıyoruz sahip çıkıyoruz. Çanakkale şehitliğin içler acısı durumunu nasıl güzel görüntüye kavuşturduysak, dünyanın dört bir yanında da aynı şekilde şehitliklere sahip çıkıyoruz" dedi. Kafatası milliyetçisi olmadıklarını belirten Erdoğan, milliyetçilik anlayışlarında ırkçılık olmadığını söyledi. "10 yıldır ne yaptıysak Çanakkale ruhunu yaşatmak için yaptık" diyen Erdoğan, Çanakkale'de bulunan şehitlerin mezar taşlarını örnek göstererek, kardeşliği yaşatacaklarını söyledi. Erdoğan devam eden süreç hakkında, "Ne yaptıysak şehitlerimizin izinden gittik. Mezar taşlarındaki kardeşliği yaşatmak, bizim rehberimiz oldu. Yavrularımıza artık Çanakkale ruhunu vereceğiz. Şehitlikte kardeşle yatan kardeşliği yaşatmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. Kendine milliyetçi diyenler gelip bu şehitliğe sahip çıkmadılar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcının her zaman yanındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN