Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekibini seçim günü sabahı açıklayacak

EBSO'da 25 yıldan bu yana ilk kez rakipsiz olarak seçimlere girecek olan Başkan Ender Yorgancılar, yönetim kuruluna aday arkadaşlarını 9 Mayıs Perşembe günü bildireceğini söyledi

Giriş Tarihi: 5.5.2013
Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 9 Mayıs'ta yapılacak yönetim kurulu seçimlerinde başkan adaylığını resmen açıkladı. 25 yılır ilk kez rakipsiz bir seçimin sözkonusu olduğunu belirten Yorgancılar, "Bu hem bana hem birlikte çalıştığım yönetim kuruluna gösterilen güvenin sonucu" dedi. Yorgancılar, 9 Mayıs Perşembe günü 130 meclis üyesinin 11 kişilik yönetim kurulunu, meclis başkanı ile TOBB delegelerini seçeceğini hatırlattı, şunları söyledi: "Bugün yönetim kurulu başkanlığına adaylığımı resmen açıklıyorum. 4 yıllık sürede sonuç odaklı işlere baktık. Sorunları tespitini iyi yapıp çözümler ürettik. Şimdi hedefimiz EBSO'yu gelecek 4 yılda daha iyi noktaya getirmek. EBSO meclisimize birbirinden değerli 130 arkadaşımız seçildi. 11 kişilik yönetim kurulu için çok sayıda talep var. Bu sevindirici, ama neticede 10 arkadaşımız seçilecek." Meclis Başkanlığı için Salih Esen, Kani Aydoğdu ve Hüseyin Arıcı'nın aday olduğunu belirten Yorgancılar, "3 aday da yakın dostum. Üçüyle de çalışırım" dedi. Yorgancılar, önümüzdeki dönemde Cumhuriyet'in 100. yılı hedeflerine ulaşmak için daha çok çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

AKKAN VE TALAY'A ONURSAL GÖREV
2 Mayıs'ta yapılan seçimlerde meclise giremeyen eski başkanlardan Atıl Akkan ile yönetim kurulu üyesi Bayram Talay'ın EBSO'da süpriz bir görev almaları bekleniyor. EBSO kulislerinde Yorgancılar'ın Akkan'ı 6 kişilik EBSO Disiplin Komitesi Başkanlığı'na, Talay'ı ise Disiplin Kurulu Üyeliğine önereceği ifade ediliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekibini seçim günü sabahı açıklayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN