Sütün zirvesi İzmir'de

Ulusal Süt Zirvesi'nin ikincisi yine İzmir'de yapılacak. 20-21 Mayıs günleri arasında düzenlenecek toplantıya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de katılacak

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Geçen yıl ilki yapılan Ulusal Süt Zirvesi'nin ikincisi bu yıl 20-21 Mayıs tarihleri arasında yine İzmir'de düzenlenecek. Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürlüğü ve Ulusal Süt Konseyi'nin ortaklaşa yapacakları zirveye sektör temsilcileri, çiğ süt üreticileri, çiftçiler ve bağlı üretici birlikleri, dernekler ve kooperatifler, veterinerler, gıda ve ziraat mühendisleri, süt sanayicileri ve akademisyenler katılacak. Zirve ile ilgili olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Üyeleri, süt üreticileri ile kooperatif başkanları katıldı. 21 Mayıs Dünya Süt günü ile aynı tarihlerde düzenlenecek ve iki gün sürecek zirve hakkında bilgi veren İl Müdürü Ahmet Güldal, zirveye Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çallı'nın da katılacağını söyledi. Swissotel Grand Efes'te yapılacak zirvenin ilk gününde katılımcıların 4 ayrı komiteye sorularını yöneltip, çözüm önerilerini ileteceklerini belirten Güldal, "Zirvede bu yıl çiftlik yönetimi hayvan sağlığı ve refahı, kaliteli süt üretimi ve işleme teknolojileri, süt politikası ve ekonomisi ile beslenme ve tüketim konuları ele alınacak. İlk gün sektör temsilcileri ve akademisyenlerin de aralarında bulunduğu komiteler bir çalıştay yapacak. İkinci gün ise bu yıl ilk kez sonuç bildirgeleri açıklanacak" dedi.

SÜTÜN KALİTESİ ARTIYOR

Zirvenin bu yıl yine İzmir'de yapılacak olmasının kendileri için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu belirten Güldal, İzmir'in Türkiye'nin süt üretiminde lider olduğunu, süt tüketiminin artırılması için başlatılan Okul Sütü Projesi'nin iki yılı geride bıraktığını da belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sütün zirvesi İzmir'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN