Demirtaş ve Kestelli işin başında olsun

Konak Belediye Başkanı Tartan, İTO ve İTB'yi ziyaret etti, EXPO yapılanması için böyle dedi. Başkan Ekrem Demirtaş, her göreve hazır olduklarını söyledi

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, İzmir'in EXPO 2020'yi kazanması için İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ile İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli'nin EXPO'nun başına geçmesini önerdi. Tartan, dün görevlerine yeniden seçilen Demirtaş ve Kestelli'yi ziyaret etti. İTO ziyaretinde Tartan, kasım ayında yapılacak EXPO oylamasına çok az bir süre kaldığını belirtti, İzmir Valisi Cahit Kıraç'ın Diyarbakır'a atanmasından sonra EXPO çalışmalarının aksamaması gerektiğini söyledi. Tartan, "Son dönemde eş başkanlık moda. Ben olsam Işınsu Kestelli ile Ekrem Demirtaş'ı eş başkanlık modeli ile EXPO'nun başına getiririm. Bu konuda çok önemli başarı elde edebilirler. Demirtaş nefer gibi çalışıyor. Biraz daha sorumlulukla o heyecan artar. EXPO gibi ortak heyecan için bu model çok yararlı olacak" dedi. Demirtaş da, EXPO için bir asker gibi çalıştığını belirtti, şöyle dedi: "Her zaman söyledim. Başkanlık önemli değil. Bu işin askeriyim dedim. Önemli olan EXPO'yu İzmir'e kazandırmak. Yetki karmaşası olmaması için görev tanımı gerekiyor. Verilen her görevi yerine getirmeye hazırız." EXPO için oy kullanacak tüm Afrika ülkelerinin delegeleri ile görüşeceğini ifade eden Demirtaş, İzmir'de büyük bir Afrika buluşması gerçekleştireceklerini açıkladı, "Aşılarımı yaptırdım. Delegesi Paris'te olmayan Gabon gibi ülkelere gidip seçim odaklı çalışma yapacağım. Afrikalı büyükelçileri ve Afrika ülkelerinin Paris delegelerini çağırıp Afrika şöleni yapacağız."

ÇARŞI HATIRLATMASI
Tartan, daha sonra İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve Meclis Başkanı Barış Kocagöz'ü ziyaret etti. Kestelli ile ilk ziyaretlerini Gıda Çarşısı'na yaptıklarını anlatan Tartan, "Çarşıda yol sorunu vardı. Işınsu Hanım'ın sayesinde çözüldü. Çarşının temizlik problemi de giderildi. Yaz gelmeden birlikte ikinci bir tur yapalım, eksiklikler varsa tespit edelim. Elimizden gelen katkıyı koyalım" diye konuştu. Işınsu Kestelli de, Tartan'a nezaket ve desteğinden ötürü teşekkür ederek, "Sayın Başkan, sıkıntımız olduğunda ne zaman sizi arasak çözüm ürettiniz. Her zaman yanımızda olduğunuzu hissettirdiniz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş ve Kestelli işin başında olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN