Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Herkesi kucaklayan bir yönetim oluşacak'

5 Haziran'da yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi İZSİAD Başkan adaylığını açıklayan Hasan Küçükkurt, kimseyi dışlamayacaklarını söyledi, "Seçilirsek herkesin fikrine, bilgisine saygı duyacağız, el ele birlikte yürüyeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 23.5.2013
Önümüzdeki ay seçimli genel kurula gidecek olan İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği'nde (İZSİAD) heyecan başladı. 5 Haziran'da yapılacak genel kurulda başkan adayı olduğunu açıklayan Hasan Küçükkurt, seçim gününe kadar 350 üye ile bir araya gelerek planlarını ve hedeflerini anlatacaklarını söyledi. Beşincisini gerçekleştirdikleri toplantılarda üyelerin katılımının yüksek olmasının kendilerini sevindirdiğini belirten Küçükkurt, amaçlarının herkesi kucaklayan bir İZSİAD yönetimi oluşturmak olduğunu söyledi.

ÖNCELİK DAYANIŞMA
Kurumlarda devamlılığın esas olduğuna dikkat çeken Küçükkurt, yeni oluşturacakları 15 kişilik yönetim kurulunda bir önceki dönemden kendisinin de içinde bulunduğu 6 kişinin yer alacağını belirtti. Yönetim Kurulu'nun tamamının değişmesi halinde sıkıntı yaşanacağını vurgulayan Küçükkurt, sözlerini şöyle sürdürdü: "En doğru hareketin yönetim kurulu içerisinden çıkmış bir arkadaşla birlikte hareket edip, yeni yönetime eski yönetimden isimleri koyup yola devam etmek olduğuna inanıyoruz. Bizim yönetimimizde, mevcut yönetimden 6 üye olacak. Bu arkadaşlarımız projeleri biliyor, süreci iyi biliyorlar. seçilirsek birinci önceliğimiz İZSİAD'a üye 350 kişinin birbirleriyle dayanışma içinde olması ve kaynaşması olacak. Bunu iş fuarları yaparak başlatmıştık. Bunu geliştirmek için çalışacağız. Sosyal ilişkilere ve üye ilişkilerine önem vereceğiz. Çünkü biz herkesi kucaklayan çok sesli bir İZSİAD olmasını istiyoruz. Birlikte yönetelim istiyoruz. Bunun dışında çok sayıda projemiz de var."

KADIN DEVRİMİ
"Yeni yönetim olarak bizim dokunmadığımız hiçbir İZSİAD üyesi kalmayacak" diyen Küçükkurt, her üyeyi kucaklayan bir yönetim oluşturmak istediklerini de belirtti. İZSİAD tarihinde bir ilki yaparak, yönetime 4 kadın üye alacaklarını kaydeden Küçükkurt, "Bu, bugüne kadar olmamıştı. Eski başkanlarımızla fikir alışverişi yapıyoruz. Mesele eğer İZSİAD ise doğru yerde olması ise herkesi bizimle olmaya çağırıyoruz" diye konuştu. Üç yıl olan başkanlık süresini kendi dönemlerinde iki yıla indirdiklerini de hatırlatan Küçükkurt, birlik ve dayanışma için kendisine destek verilmesini istedi, şöyle dedi:

İZSİAD KAZANACAK
"Bu yönetim kendini yeniliyor. 9 yeni isim gelecek. Bu yönetimde yer almak isteyen herkese kapımız açık. İZSİAD'ın çıtasının biraz daha yukarıya taşınmasını istiyorlarsa, birlikte yürüyelim. Kimseyi dışlamıyoruz. Her üye gibi onları da kahvaltılarımıza çağırdık. Biz her şeyi bilemeyebiliriz, gelsinler, anlatsınlar, birlikte çalışalım." Küçükkurt, seçimden sonra kazanan ya da kazanmayan, kim olursa olsun el ele, kol kola birlikte yürüyeceklerini de söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Herkesi kucaklayan bir yönetim oluşacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN