CHP IzmIr'de aday adayı bolluğu

Yerel seçim yaklaşıyor, CHP'de ilçe belediyeler için aday adayı olduklarını açıklayanlar her geçen gün artıyor. Büyükşehir'e ise ilk aday adayı diş hekimi Cemal Zafer Gürbüz

Giriş Tarihi: 30.7.2013
İzmir CHP'de gönlünden belediye başkanlığı geçiren isimler tek tek aday adaylıklarını açıklıyor. İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku Konak, eski Belediye Başkanı Ensari Bulut'un eşi Ester Bulut (Çiğli), eski Grand Plaza Genel Müdürü Birol Soylu (Çiğli), eski Belediye Meclis Üyesi Pınar Susmuş (Bayraklı), eski Belediye Başkanı Ertan Avkıran (Güzelbahçe), Meclis Üyesi Rıza Gök (Dikili) belediye başkanlığına talip olduklarını açıkladı. Diş hekimi Cemal Zafer Gürbüz, partinin hesabına 9 bin lira yatırarak Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığına soyundu. Aday adaylığı başvurusunu İl Başkanlığı'na yapan Gürbüz, "1999'da rahmetli Bülent Ecevit'ten, büyükşehir adaylığı için teklif almıştım. Büyükşehir'i çalışanları ile birlikte yönetmek istiyorum" dedi.

BU EVİN KIZIYIM

CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Özgün Utku, dün partisinin İlçe Başkanlığı'nda, Konak Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Utku, "Partimiz en büyük devrimi yerel seçim adaylarının belirlenmesi sürecinde kadın belediye başkanlarını ve belediye meclis üyelerini öne çıkararak gerçekleştirecektir. Bunun CHP'nin kalesi olan İzmir'den, kadınların en güçlü olduğu ilimizden kadınlarımız adına istiyoruz. Kadın belediye başkanıyla, kent evimizin mutfağı gibi tertemiz olacak. Çünkü ben bu evin kızıyım" dedi.

ÇİĞLİ'YE BULUT ADAY
Çiğli Belediyesi'nin merhum Başkanı Ensari Bulut'un eşi Ester Bulut, ilçesinden başkanlığa talip olduğunu açıklayan bir diğer aday adayı oldu. Bulut, adaylık gerekçesini "Eşimin Belediye Başkanlığı döneminde, Çiğli'nin sorunlarını ve potansiyelini yakından görüp tanıma olanağını buldum. Çiğli mevcut potansiyelini kullanamayan ve sorunlarını da biriktiren bir ilçemizdir. Ben, Çiğli'nin potansiyelini harekete geçirmeye ve problemlerini de çözmeye adayım."

AVKIRAN İÇİN İMZA

Eski Güzelbahçe Belediye Başkanı ve Meclis Üyesi Ertan Avkıran, halkın isteği üzerine yeniden aday olduğunu açıkladı. Dün adaylık dosyasını CHP Güzelbahçe İlçe Başkanlığına teslim eden Avkıran, "Beni yeniden başkan olarak görmek isteyen hemşehrilerim imza toplamış. 8 bin imzaya ulaşmışlar. Partim görev verir, halkımız da isterse Güzelbahçe'yi daha güzel günlere taşımak ve geçmişteki kötü anıları silmek istiyorum" diye konuştu. Grand Plaza'nın eski Genel Müdürü, kentin önemli eğlence mekanlarından Arena'nın Genel Koordinatörü Birol Soylu, Çiğli'den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Soylu, "12 Eylül öncesinden, Devrimci mücadele yıllarımdan bu yana siyasetin her zaman en sıcak noktasında oldum. Siyasi, turizmci ve müteşebbis kimliğimi, belediyeci kimliği ile birleştirerek bunca yıllık birikimler ve tecrübelerimle Çiğli'ye layık olduğu hizmeti verebileceğime inandığım için aday adayı olmaya karar verdim" dedi. Dikili Belediye başkan aday adayı olabilmek için, il yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Rıza Gök, dün aday adaylığını açıkladı.

BÜYÜKŞEHİR'E, GÜRBÜZ
İzmir Büyükşehir Belediye başkan aday adaylığı için partisine ilk başvuru yapan isim Diş Hekimi Cemal Zafer Gürbüz oldu. Gürbüz, 30 yıldır Çeşme'de yaşadığını belirtti, "CHP Çeşme ilçe başkanlığı görevini 1994-1996 yılları arasında yaptım. Daha sonra DSP'ye geçtim. 1999'da DSP'nin merhum Genel Başkanı Bülent Ecevit'ten gelen 'Büyükşehir adayı' tekliğini kabul etmedim. Kılıçdaroğlu, CHP'ye genel başkan olunca tekrar CHP'de aktif siyasete girdim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP IzmIr'de aday adayı bolluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN