Büyükşehir'e yüklendi

Giriş Tarihi: 3.8.2013

Gümüşpala Orman Yangın Müdahale ekibinin iftar yemeğine katılan Bakan Eroğlu "Hükümetimiz İzmir'e, çok önem veriyor. Büyükşehir'in işlerini de biz yapıyoruz" dedi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gümüşpala Orman Yangın müdahale ekibiyle birlikte iftar yaptı. İftara, İzmir Valisi Mustafa Toprak, bakanlık bürokratları ve çalışanlar da katıldı. İzmir'de askerlik yaptığını ve dedesinin Kurtuluş Savaşında İzmir'de şehit düştüğünü belirten Bakan Eroğlu, "İzmir'i çok seviyorum. Ege'nin dünyaya açılan kapısı. Buraya ne yapılsa azdır. Hükümetimiz İzmir'e, 50-60 yılda verilen önemden daha çok önem verdi. İzmir'e hükümetimiz 10 milyar lira yardım yapmış. Bu yıl sonunda 12-13 milyarı bulacak" diye konuştu. Bakanlıkların muhteşem projeler yaptıklarını söyleyen Eroğlu şöyle devam etti; "Burada ciddi bir sulama yok. Beydağ Barajı'nı bitirdik. Ödemiş Ovası artık sulanıyor.

"55 MÜJDE VERDİK"
Eğer bunu yapmasaydık o ova bitecekti. Küçük Menderes Havzası'na ilk kez biz el attık. Bizden önce o bölgeye bir çivi bile çakılmamış. İzmir'e 55 tane müjde verdik. 713 milyon liralık yatırm yapılacak. Bunun takipçisiyiz. Gördes'ten iki metre çapında dev borularla su getirdik. Büyükşehir, 'İsale hatlarını biz yapamıyoruz' dedi. Onu da biz yaptık. 35.5 kilometre yapıldı. 66 kilometre daha yapılacak. Kentimiz için ne yapılacaksa boynumuzun borcu. İzmir'de 'Bin günde bin gölet' projesi kapsamında bunu yapmaya azmettik. İzmir bu konuda şuanda 1'inci. 44 adet gölet ve sulaması hazır. Bizden önce 2 tane yapılmış. 2014 yılı sonuna kadar bitireceğiz. İzmir üretimin ve ihracatın lideri olacak.

EXPO İÇİN DESTEK SÖZÜ

Gediz'i kurtarmak bizim görevimiz değil ama ona da el atalım dedik. Katı atıkları toplayıp bertaraf etmek, içme suyu şebekesi yapmak, su arıtmak büyükşehirlerin görevi. Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı işleri de biz yapıyoruz. İZBAN'ı yapamadı. Ulaştırma Bakanlığı ile ortaklaşa yaptık. İzmir'i daha da güzelleştirmek lazım. EXPO için de her türlü desteyi vermeye hazırız. Kentimiz için daha çok çalışıp, en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'e yüklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN