Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllerindeki adayı ilettiler

AK Parti Genel Merkezi, İzmir'de Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkları için parti teşkilatının nabzını yokladı.Üyeler, istedikleri aday ismini yönetime verdi

Giriş Tarihi: 29.10.2013
AK Parti İzmir İl Teşkilatı, Karşıyaka Arena Spor Salonu'nda sandık başına giderek gönüllerinde Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarını anket formlarına yazarak oyladı. Eğilim yoklaması öncesi açıklamalarda bulunan Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Buradan çıkan sonuç aday belirlemede tek kriter değil" dedi. Eğilim yoklaması sonrası sandıklara atılan zarflar açılmadan, çuvallara doldurularak genel merkeze götürüldü.

İKİ İSİM YAZMALARI İSTENDİ
Karşıyaka Arena Spor Salonu'nda AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop gözetiminde gerçekleştirilen eğilim yoklaması 10.00'da başlayıp 16.00'da tamamlandı. Yoklamada büyükşehir için milletvekilleri, il ve ilçe yöneticileri, il genel ve belediye meclis üyeleri, il gençlik ve kadın kolları başkan ve yönetim kurulu üyelerinin aralarında bulunduğu 3 bin 943 partili sandık başına gitti. İlçeler için, köy ve mahalle temsilcileri de oy kullandı. Kurulan 40 sandıkta partililere iki anket formu dağıtıldı. Formlarda, "Büyükşehir belediye başkan adayı olarak görmek isteğiniz kişileri yazınız (en fazla 2 kişi)" ve "İlçenizde partinizin belediye başkan adayı olarak görmek isteğiniz kişileri yazınız (en fazla 2 kişi)" denildi.

'CHP'NİN KALESİ DEĞİL'
İzmir'in CHP'nin kalesi olmadığını savunun AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, şunları söyledi: "2007 yılında CHP yüzde 35, AK Parti yüzde 31.5 oy almış 2009 il genel meclisi seçimlerine bakıldığında CHP yüzde 48.5, AK Parti yüzde 30 oy almış. 2011 seçimlerinde CHP yüzde 43 oy almış yani yüzde 5.5 düşüş var. AK Parti ise yüzde 37 oy almış yüzde 7'lik artış var. CHP'nin 13, AK Parti'nin 11 milletvekili var. Böyle kale olmaz. Bir yerde oyun yüzde 90'ını alırsınız ya da milletvekili sayısının yüzde 90'ınını alırsınız o zaman buraya kale diyebilirsiniz. İzmir'de CHP'ye oy vermeyen büyük çoğunluğa bu hakaret. AK Parti'nin burada yüzde 40'ın üzerinde oyu vardır. İzmir'in yarıya yakını AK Parti'ye desteklemektedir. İzmir'in AK Parti'ye teveccüh göstereceği kanaatindeyiz." Şentop, eğilim yoklamasının yapıldığı spor salonunun etrafına asılan parti bayraklarının yakıldığını öne sürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllerindeki adayı ilettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN