Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sedef hastalığının ilacı biyolojik ajan

Giriş Tarihi: 15.11.2013

Yaşamı zehir eden hastalığın artık tedavisi var. Dr. Meltem Türkmen, biyolojik ajan tedavisiyle çok sayıda kişinin hastalıktan kesin olarak kurtulduğunu söyledi

En ciddi deri hastalıklarının başında gelen sedef hastalığının artık biyolojik ajan ile tedavi edilebildiği açıklandı. İnsan yaşamını zindana çeviren kronik, tekrarlayıcı ve sık rastlanan sedef hastalığına karşı büyük başarılar kazandıklarını söyleyen İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniği Uzman Doktoru Dr. Meltem Türkmen, kesin tedaviye ulaştıklarını söyledi. Hastalığın, diz, dirsek, avuç içi ve ayaklar başta olmak üzere vücudun görülebilen her yerinde ortaya çıktığını söyleyen Dr. Türkmen, "Hastanın vücudunda oluşan kızarıklıkların üzerinde meydana gelen kepekli döküntüler diğer insanları tedirgin etmekte, 'Acaba bana da bulaşır mı?' endişesiyle hastayla diret temas etmekten çekiniyor. Bu da hastanın toplumdan dışlanmasına yol açıyor" dedi.

"BOZYAKA BİR NUMARA
Aslında hastalığın hiçbir şekilde bulaşıcı olmadığını söyleyen Dr. Türkmen, "Ancak dışlanmak, hastayı psikolojik olarak olumsuz etkiliyor. İnsanların, kendilerine ön yargıyla yaklaşması nedeniyle yaşam kaliteleri düşen sedef hastaları içine kapanıyor" diye konuştu. Dr. Türkmen, uzun yıllar kremle tedavi olmalarına karşın hastaların hastalıktan kurtulamadıkları için tedaviye olan inançlarını yitirdiklerini söyledi, "Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Kliniğimizde yapılan tedavi kesin sonuç vermektedir" dedi. Dr. Türkmen, şu bilgileri verdi: "Hastanemizde uygulanan 'biyolojik ajan' yöntemi ile hastalık kesin olarak tedavi edilebilmektedir. Biyolojik ajan dediğimiz serum veya enjeksiyon şeklindeki tedaviyi uyguluyoruz. Bu tedavi yöntemi sadece araştırma ve üniversite hastanelerinde uygulanmaktadır. Bu yöntem ile çok başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Hastanemiz, Ege'de bu yöntemi en fazla kullanan ve başarı sağlayan tek hastane. Bugüne kadar 160 hasta biyolojik ajan yöntemi ile tedavi edildi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sedef hastalığının ilacı biyolojik ajan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN