Manisa'ya yüksek hızlı tren müjdesi

Giriş Tarihi: 29.12.2013

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış törenine katıldığı Manisa'da halka hitap etti. Erdoğan, Uşak- Manisa-İzmir yüksek hızlı tren hattının ihalesine çıkılacağını söyledi, "Böylece Ankara-İzmir arasında yolculuk 3 saate inecek" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 154 tesisin toplu açılışı için geldiği Manisa'da coşkulu bir kalabalık tarafğından karşılandı. AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından 'Hasret bitiyor' sloganıyla düzenlenen mitinge Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti MKYK üyesi ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, AK Parti Manisa milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.

MEDENİYET BUDUR

Konuşmasına "Büyükşehir Manisa'yı selamlıyorum" diyerek başlayan Başbakan Erdoğan, "Size söz verdiğimiz gibi Manisa'yı büyükşehir ilan ettik. Ana muhalefet ve yavru muhalefet bu yasayı iptal etmek istedi. Anayasa mahkemesine götürdüler. Onlar büyükşehirin ne olduğunu bilmezler. Biz bunları yaşayarak geldik. İstanbul ve Manisa'yı aynı statülerle büyükşehir yaptık. Baktık ki İstanbul ve Kocaeli daha güzel oluyor. Biz de nüfusu 750 bini aşan tüm yerleri büyükşehir ilan ettik. Onlar anayasa mahkemesinde köy tüzel kişiliklerini öne sürdüler. Mahalle olan köylere büyükşehir ve ilçe belediyesi hizmet götürecek. Foseptik çukurlarından köylerimiz arındırılacak. Bizim hedefimiz budur. Bu medeniyettir. Buna itiraz edenlerin medeniyetten haberi yok" dedi.

MANİSA - BANDIRMA
Manisa mitinginde Uşak-Manisaİzmir yüksek hızlı tren hattı müjdesi de veren Başbakan Erdoğan, "Hattın ihalesine çıkıyoruz. Toplam 641 kilometrelik Ankara-İzmir yüksek hızlı tren hattı projesini, en kısa zamanda tamamlayacağız ve Manisa-Ankara arası 3 saat olacak. Biliyorsunuz İzmir'deki projeyi biz yaptık. Belediye yapamadı. Bu sistemi Manisa'ya kadar uzatma projemiz var. Manisa-Bandırma demiryolu 150 yıllık bir demiryolu hattı. Bu yollaraı yenilediğimiz gibi, şimdi de bu hattı Bandırmaya kadar elektrikli ve sinyalli hale getiriyoruz. Manisa'yı ulaşımın, lojistiğin merkezi haline getirdik. Gördes ve Aşağı Gediz gibi projelerimiz var. Manisa'yı tarihi nitelikli hizmetlerle buluşturduk. Biz Manisa'dan aldığımız yetki ve emanetle bunları yaptık. CHP ve MHP gelip de burada ne diyecek? Daha iyisini mi yapacaklar?" Başbakan Erdoğan Manisa mitingini "Baki olan Allah'tır. Baki olan hizmettir, eserdir. Biz bu makamlara çakılı değiliz. Millet emaneti bizden alırsa başka yerlerde hizmet etmeye devam ederiz. Bizim amacımız sadece eser bırakmak" diyerek bitirdi. Erdoğan'ın konuşmasından sonra yapımı tamamlanan hizmetlerin toplu açılışı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa'ya yüksek hızlı tren müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN