Eğitim için kapıştılar

Aydın'daki güreşlerde 130 deve kapıştı, 10 binin üzerinde Egeli izledi. Elde edilen gelir yüksek okul yapımında harcanacak

Giriş Tarihi: 1.1.2014
ETİNİ MANGALINI KAPAN GELDİ
Aydın'ın Buharkent ilçesinde yapılan 3. Geleneksel Deve Güreşi Festivalini yaklaşık 10 bin kişi izledi. Güzel havayı da değerlendiren, mangalını, etini kapan Buharkent'e geldi, traktör ve kamyon kasaları üzerinde güreşleri izledi. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden gelen birbirinden ünlü 130 deve, kıran kırana mücadele etti. Güreşlerin geliri 2001 yılından bu yana yapımı süren ilçedeki yüksekokul inşaatının çevre düzenlemesi ve ilçedeki diğer hizmetlere aktarıldı.

HALKIN EN ÖNEMLİ EĞLENCESİ
Buharkent Belediye Başkanı Yusuf Vural, "Geleneksel kültürümüzü hem yaşatıyor hem de ilçemizin en önemli eksiği olan Meslek Yüksek Okulu için halkımızın da desteğini alıyoruz. Halkımızın ev sahipliğinde gerçekleşen güreşler sayesinde uzaktan ve yakından 10 binden fazla vatandaşımızı buluşturduk. Bölge halkının en büyük zevki ve eğlencesi halini alan ve yüzyıllardır süren deve güreşi şenliklerinin aynı zamanda ilçe hizmetlerinin yapılmasına da vesile oldu" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim için kapıştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN