Kocabıyık: Memur-Sen stratejik ortağımızdır

Giriş Tarihi: 15.1.2014
Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi'nin Ocak ayı İl Divan Toplantısı'nda konuşan Eğitim- Bir-Sen İzmir Şubesi ve Memur-Sen İzmir İl Başkanı Abdurrahim Şenocak, Türkiye'nin her 10 yılda bir küresel güçlerin hedefi haline geldiğini belirtti, "Bizler de STK'lar olarak boş duracak değiliz. Bu konuda elimizden geldiği kadar gerçekleri söyleyeceğiz" dedi. İl Divanı, Kadın Kolları Komisyonu Genel Başkanı Safiye Özdemir ve Turkuvaz Medya Ege Bölge Temsilcisi Hüseyin Kocabıyık da toplantıya konuk olarak katıldı. Kocabıyık, Memur-Sen'in stratejik ortakları olduğunu ifade etti.

'BÜYÜK MEGA KÖY'

Kocabıyık'ın 10 Ocak Cuma günü yayınlanan 'Başarısızlığa Sadakat Ayini' başlıkla yazısından bir bölümünü hatırlatan Şenocak, İzmir'de fersude kodaman bir sınıfın varlığından bahsederek, bu sınıfın İzmir'i büyük bir mega köye çevirdiğini, son 10 yılda bir çivi bile çakılmadığını söylemek yerine İzmir'in yaşam tarzını pazarlayalım, bu bizim farklılığımız olsun. İzmir bununla öne çıksın gibi çabalarının olduğunu söyledi. İzmir'e yerleştikten sonra ilk defa bir sivil toplum kuruluşu ile bir araya geldiğini belirten Kocabıyık, Memur- Sen'in stratejik ortakları olduğunu ve bu imtiyazı en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacaklarını ifade etti. İzmir'de halk tabiriyle ifade edilen bir kodaman sınıfın varlığından bahseden Kocabıyık, "Bunlara fersude dememin sebebi bu kişilerin tarih dışı kalmış olmalarıdır. Bu insanlar cahil. İzmir'de maalesef birçok şeye bu insanlar karar veriyor. Belediye başkanının seçilmesi gibi birçok konuyu bu kişiler belirliyor. Bu kişiler babalarından ve dedelerinden kalan bu üretim tesislerini tasfiye etmiş, kendilerine göre emlak ve faiz düzeni kurmuş. Yaşayıp giden ve sonu olmayan tiplerdir. Bu insanların dünyadan haberi yok. Bunlara fersude dememin sebebi, tarih dışı kalmış insanlar olmalarıdır. Ege'de 12 milyar dolarlık bir ihracatın yapıldı. Bunların oranı yüzde 1 bile değil. Bu ihracatı bize benzeyen insanlar yapıyor" dedi.

'ONLARA DA YAPILMIŞTI'
SON günlerde yaşanan yolsuzluk soruşturması iddialarına da değinen Hüseyin Kocabıyık, "Ben geçmişte cemaat için bir sosyal hareket ve Türkiye tarihinin ilk küresel sivil toplum hareketidir dedim. Hala da bu böyle. Bir anda böyle büyük hizmetler yapmış insanları dışlamayalım. Bize yakışmaz. Ama cemaatin adını kullanan ve bu cemaate mensubiyeti belli olan bir takım insanlar Türkiye'de yargı üzerinden darbe yapmaya kalkıştılar. 28 Şubat'tan farklı olmayan hatta daha kötü bir girişim yapıldı. Menderes'e, Özal'a, Erbakan'a ve Çiller'e yapıldığı gibi, hukuk üzerinden bir darbe girişimi yapıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocabıyık: Memur-Sen stratejik ortağımızdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN