Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uğur'dan sert eleştiriler

AK Parti Balıkesir Büyükşehir Başkan adayı Edip Uğur, Gülen hareketini eleştirdi, "Eğitim hareketiysen destek veririz, ancak onun dışına çıktığında one minute" dedi

Giriş Tarihi: 11.3.2014
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir adayı Ahmet Edip Uğur, Sağlık- Sen Balıkesir Şubesi İl Divanı'nda yaptığı konuşmada Gülen hareketini ağır bir şekilde eleştirdi. AK Parti'nin girdiği her seçimden oylarını artırdığına ve buna karşı önlerinde hep engellerin çıktığına dikkat çeken Edip Uğur, "Türkiye'de gündem değişti. Bir tarafta yıllardır iktidar olamayan kaybedenler kulübü var. AK Parti 3 Kasım 2002'de iktidara geldi, 2007'de oyunu yüzde 47, 2011 seçiminde yüzde 50 yaptı. Hala kamuoyu araştırmalarında; Gezi olaylarında aleyhinde yapılan propagandalara rağmen oy oranı yüzde 49-50" dedi. Kaybedenler Kulübünün her türlü çamur atma kampanyası yaptığını söyleyen Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu seçim yerel seçim olmaktan çıktı. Yine AK Parti'ye yönelik ayrı bir hareket var. Bir grup 'Devleti ben yöneteceğim' diyor. Bizi suçluyorlar; 'Siz İrancısınız' diyorlar. Biz nasıl İrancıyız ya. Ev ev dolaşıp broşür dağıtıyorlar. Yok Bakanımız Beşir Atalay'ın 37 defa İran'a gittiği, orada muta nikahı yaptığı, eşlerinin olduğu gibi yalanları bile her yerde söyleyen grup var. Beşir Atalay; 'Hayatımda İran'a bir kez bile gitmedim' diyor. Ama bu grup, İran benzeri İmam rejimi yaratmaya çalışıyor."

SURİYE GİBİ OLURUZ

Türkiye Cumhuriyeti'ni 76 milyon insanın iradesinin yönettiğini kaydeden Edip Uğur, "Türkiye Cumhuriyeti devleti, etnik grubu, inanç grubu, mezhebi ne olursa olsun, Türkiye bayrağı altında, tek bayrak, tek millet, tek vatan toplanan insanların mozaiğinden oluşan bir devlettir. Bu devlet bir gruba, bir cemaate emanet edilemez. Edildiği zaman Suriye rejimi gibi olur. Nusayri rejimi gibi olur. Nusayri rejimi yüzde 18 Nusayri olan yüzde 80'ni Sünni olan rejimdir. Bunların yaptıkları tek şey tehdit. Ayakkabı kutularını alıyor, para sayma makineleri alıp fotoğraf çekiyorlar. Böyle bir şey olamaz" dedi. Gülen hareketinin devletin kademelerine girdiğine dikkat çeken Edip Uğur, Paralel yapıyı kayıt dışı siyaset yapmakla suçladı. Uğur, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün işi olan cemaat imamına gidiyor. Nerede işi var; belediyede. 'İşini ben halledeyim, ver şu kadar himmet' işini hallettim. Nerede işin var emniyette. Emniyete gidiyor oradaki işini hallediyor. Nerede işi var maliyede, 'Ver şu kadar işini halledeyim' diyor. Biz çeteleri, yeraltı dünyasını kaldırdık. Yerine bunlar geldi. Siyaset yapacaksınız kayıt içi siyaset yapacaksın. Gelirsin parti kurarsın, benim gibi çıkıp kürsüye vatandaşlara yapacaklarını anlatır, oy istersin. Yeraltında broşür hazırla, hakaret et. Benim şahsıma ait bile hazırlamışlar. Biz bu hareketi eğitim hareketi olarak biliyorduk, destek veriyorduk. Eğitim hareketiysen destek veririz ancak eğitimin dışına çıktığında One minute" Seçimde Gülen Hareketi'nin AK Parti dışındakilere oy vereceğini ifade eden Uğur, Paralel yapının Balıkesir'de de MHP'yi destekleyeceğini söyledi. Bu tavrı omurgasızlık olarak niteleyen Uğur, "Diyorlar ki; 'AK Parti'ye oyunu verme, kime verirsen ver.' Böyle bir omurgasızlık olur mu? Sizin fikriyatınız zikriyatınız yok mu? İstanbul'da oylarını CHP'ye verecekler. Biz projelerimizi anlatıyoruz. Balıkesir'i zenginleştireceğiz diyoruz. Ne yolsuzluğum kaldı, ne hırsızlığım, ne ahlaksızlığım. Bunları da bizi söylemek zorunda bırakıyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur'dan sert eleştiriler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN