Balıkesir'i marka şehir yapacağız

Giriş Tarihi: 27.3.2014

AK Parti Büyükşehir adayı Edip Uğur "Kayseri nasıl pastırması ile anılıyorsa; Balıkesir de turizm ve tarımsal ürünleri anılacak" dedi

AK Parti Balıkesir adayı Edip Uğur, Balıkesir'i kültür, turizm ve marka ürünler merkezi yapacaklarını söyledi. Balıkesir'in her ilçesinin ayrı özellikleri ile turizm hareketine destek verebileceğini kaydeden Uğur, şunları söyledi: "Sındırgı'nın Yağcıbedir halısı, kilimler, kaplıca, sıcak suyu var. Edremit'te sahiller, yaz turizmi, ormanlarımız, Kaz Dağlarımız, kaplıcalar, hava alanı var. Av turizmi, kış turizmi var. Gönen'de, Pamukçu'da kaplıcalar var. Balıkesir'in et ve süt ürünleri var. Balıkesir'e yapılacak havaalanı için 400 dönümlük istimlak yapıldı. Balıkesir'e turisti Avrupa'dan getirelim, götürelim Sındırgı'ya halının, kilimin nasıl dokunduğunu gösterelim. Orada halı satalım. Gidelim Kocaavşar'a paynirin nasıl üretildiğini, kaç çeşit peynir olduğunu gösterelim, peyniri bir tattıralım."

YENİ MARKALAR ÇIKMALI

Balıkesir ve ürünlerinin markalaştırılması gerektiğini kaydeden Uğur "Balıkesir hem termal hem de sağlık turizmine, yaz-kış turizmine açık. Ama Balıkesir'de, Edremit'te, Bandırma'da 5 yıldızlı otel yok. Balıkesir kongre merkezi, turizmin merkezi olsun istiyoruz. Balıkesir'in halısının, peynirinin, yağlı güreşinin, termal sularının, et ve süt ürünlerinin marka olması lazım. Eğer marka yapmazsanız turist de gelmez. Edremit Körfezi'nde hazineye ait 3 bin dönüme yakın yer var. Orada neden yat limanı, 5 yıldızlı otel, kongre merkezi, fuar alanları olmasın. Hep bunları arzu ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir'i marka şehir yapacağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN