Tarihi yatırım

Giriş Tarihi: 12.6.2014

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentteki altyapı için 'Dev Yatırım Projesi' başlatıyor. 525 günde tamamlanacak proje hakkında bilgi veren Başkan Zolan, "Geleceğe yatırım yapıyoruz" dedi

Denizli'de 'Yüzyılın Dev Altyapı Hamlesi'ni başarıyla tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, bu kez de altyapıya 'Dev Yatırım Projesi başlatıyor. 525 günde tamamlanacak 103 milyon liralık yatırımla Deliktaş, Fatih, Cumhuriyet, İncilipınar, Siteler ve Mehmetçik Mahallesi'nin altyapısı yenilenecek. Ayrıca Denizli'de tüm su kaynaklarının SCADA Sistemi ile yönetilmesi sağlanıp, içme suyunda oluşabilecek sıkıntılar günler öncesinden tespit edilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin ihalesini tamamladığı "İçmesuyu, Atıksu ve Yağmursuyu Şebekesi İnşaatı ve SCADA Sisteminin Kurulumu" sözleşmesi için imza töreni düzenlendi. Törene, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürü Mahmud Güngör, ihaleyi alan İspanya-Peru Ortak Girişimden Proje Müdürü Rodolfo Gonzalez Ruiz ve yetkililer katıldı. Başkan Zolan, DESKİ'nin en büyük yatırımlarından birini gerçekleştirdiğini müjdeledi, "İncilipınar, Cumhuriyet, Fatih ve Deliktaş Mahallesi, kısmen Siteler ve Mehmetçik Mahallesi'nde bu yatırımı gerçekleştireceğiz. Oralarda da artık yağmur yağdığında herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacak. İçme sularımızı insan sağlığını riske sokmayan nitelikte bir hale getireceğiz. İnşallah bu mahallelerimizde alt yapıyla ilgili talebi, sıkıntıyı gidermiş olacağız" dedi.

RİSKLİ VE ZORLU

Altyapı yatırımlarının çok kolay olmadığına, risk ve zorluk taşıdığına dikkati çeken Başkan Zolan, "Biz geleceğe yatırım yapıyoruz. Gelecek yüzyıllara hizmet edecek alt yapıyı gerçekleştirmek istedik" dedi. Yatırımın maliyeti ve süreci hakkında bilgi veren Başkan Zolan, "Yatırım 525 günde tamamlanacak. Maliyeti ise yaklaşık 103 milyon lira artı KDV'dir. Büyük bir yatırım. Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin tarihi yatırımlarından birisi. Uluslararası bir ihaleye çıkıldı ve Dünya Bankası kaynaklarıyla planlanan bir yatırımımız" diye konuştu. Başkan Zolan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu yatırımla 120 kilometre içme suyu hattı, 95 kilometre kanalizasyon hattı inşaatı, 36 kilometre değişik çaplarda yağmur suyu hattı döşenecek. Bu mahallelerdeki yatırımların yanında önemsediğimiz, uzun yıllardır arzu ettiğimiz SCADA Sistemi yapılacak. Tüm kaynaklarımız baştan aşağı rehabilite edilip, son teknolojiye göre donatılacak. SCADA denilen otomasyon sisteminde ekranda su kaynağının durumunu göreceksiniz. Suyun yönetimi, pompaların çalışması, beslenmesi gereken depoları göreceksiniz. Alt yapı yatırımının yanı sıra şehirdeki tüm depolardaki bu yatırım da gerçekleşecek."

VATANDAŞLARI UYARDI
Denizli'nin bu alt yapı yatırımına yabancı olmadığını, daha önce de 'Yüzyılın Dev Altyapı Hamlesi'ni gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Zolan, "Bu yatırım da maliyet boyutunda ona yakın bir yatırım. Bir takım olumsuzluklar yaşayacak. Tüm vatandaşlarımızdan şimdiden sabırlar diliyorum. Biliyorum ki onlar bizim ne yaptığımızı biliyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN