Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekstilin yıldızları farkını gösterecek

Giriş Tarihi: 12.6.2014

Ekonomi Bakanlığı'nın katkılarıyla, Denizli İhracatçılar Birliği organizasyonunda bu yıl 3.'sü düzenlenen 'Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın 10 finalisti belirlendi

Ekonomi Bakanlığının katkılarıyla Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) organizasyonunda bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması'nın ön elemesi yapıldı, 10 finalist belirlendi. 85 yarışmacının katıldığı yarışmanın ön elemesi DENİB'de gerçekleştirildi. DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu, DENİB Yönetim Kurulu Üyesi İsa Dal, Bekir Serdar Mutlubaş, Osman Akça, Osman Uğurlu, Tasarımcı Vildan Sivri Çaputçu, Gardenya Tekstil'den Mukaddes Başkaya ve DENİB Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Koçu olan ünlü tasarımcı Deniz Kaprol'dan oluşan jüri eserleri değerlendirdi. Buna göre finale kalan 10 isim şöyle oluştu: "Gül Akıllı, Hatice Kübra Çiçek, Mavisu Demirağ, Merve Gümüş, Nurten Yüksel, Sema Çağlar, Serkan Günay, Sezer Aksoy, Tuğba Şeçgel ve Yasemen Şen." DENİB Tasarım Yarışması Komitesi Başkanı Murat Tosunoğlu, ön elemeden sonra yaptığı açıklamada, her geçen yıl daha profesyonel koleksiyonların ulaştığını belirterek, bunun Türkiye'de tasarım konusunda hızlı bir gelişmenin olduğunun göstergesi olduğunu belirtti. Tosunoğlu, DENİB'in düzenlediği ev ve plaj giyimi tasarım yarışmasının önümüzdeki yıllarda hem sektöre hem de tasarımcılara önemli faydalar sağlamaya devam edeceğinin altını çizdi.

'HEPSİ KALİTE KOKUYOR'
Bu seneki yarışmanın tasarımcı koçu Deniz Kaprol ise, yarışmaya gönderilen tasarımları gördüğünde şaşırdığını belirtti, bu denli kaliteli bir tasarım havuzu ile karşılaşmayı ön değerlendirme öncesinde beklemediğini ifade etti. Kaprol, ayrıca, tasarım ve modada farkındalığın Anadolu'da da yaygınlaşması adına bu yarışmaya ayrı bir önem atfettiğini sözlerine ekledi. Dönüşüm temasıyla düzenlenen yarışmaya ilişkin bundan sonraki süreçte, öncelikle finale kalan adaylar ile bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirileceği, Temmuz ayında ise atölye çalışmalarının başlayacağı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekstilin yıldızları farkını gösterecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN