Türkiye'nin en iyi haber sitesi

El emeği, göz nuru ürünleri ilgi görüyor

Örgü çanta tasarımlarına yeni ve farklı bir bakış açısı getiren Yüksel Ak Rimer ve Elif Özbelge 'Trenza Bagandmore' markası ürünleri ile her yaşa hitap ediyor

Mayo kumaşı ve raftan iplikten oluşan örgü çanta tasarımlarına yeni ve farklı bir bakış açısı getiren Yüksel Ak Rimer ve Elif Özbelge Trenza Bagandmore markasını yarattılar. Rengarenk çanta tasarımları ile beğeni toplayan bu ikili, el emeği göz nuru Trenza çantaları ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardılar. Çantalar kapış kapış giderken, onlarda bir sonraki sezon için yeni araştırmalar yapmaya başladılar bile. Tarz sahibi bayanlara ithaf ettikleri Trenza Bagandmore çantalarının keyifli öyküsü ile sohbetimiz, sizlerle...

Tasarım yapmaya nasıl karar verdiniz? İlişkiniz nasıl başladı? - Yüksel Ak Rimer:
Yaz için en çok kullandığımız, en gerekli neler diye düşünürken örgü çanta fikri ortaya çıktı. Kendimizin çanta seçerken aradığı özellikleri Trenza çantalarımızı tasarlarken ön planda tuttuk. Zaten 'giftyparty'den Elif ile ortaklığımız vardı. Bunu Trenza Bagandmore markası ile devam ettirdik. Çantalarımız mayo kumaşı ve raftan ipten tamamen el örgüsü. Kısa zamanda çok güzel geri dönüşler aldık ve bu durum bizi daha da motive etti.

Bu işi profesyonelleştirip marka kurmaya nasıl karar verdiniz? - Elif Özbelge:
İsim ararken Yüksel "Trenza" ismini buldu. İspanyolca örgü demek... Bizim çantalarımız da el örgüsü olduğu için bu isme çok ısındık. Bagandmore kısmı da ileride başka yeni sürprizler olabilir düşüncesi ile ekledik.

Neden çanta tasarımı? - E.Ö.:
Çünkü her bayan gibi benim de çanta ve ayakkabıya ilgim var. Bu ilgimi de keyif aldığım bir işe dönüştürmek istedim. Benim içinde keyifli bir süreç başladı.

Trenza'nın bir hikayesi var mı? Neden? - E.Ö.:
Trenza'nın aslında çok belirgin bir hikayesi yok. Yüksel ile çok kısa zamanda karar verdik ve hızlı bir şekilde çantaların modellerini, toka, aksesuar ve renklerini belirledik ve 2014 yaz koleksiyonumuz ortaya çıktı.

YAZ AKŞAMLARINA UYGUN

Çantalarınızın en belirgin özelliği nedir? - Y.R.:
Tamamen el örgüsü olması... El emeği göz nuru... Mayo kumaşından ve kağıt ipten renk renk çantalar yaratıyoruz. Yaz akşamları için en kullanışlı aksesuar...

Tasarım yaparken kullanabilirliğine, tutuşuna, görselliğine önem veriyor musunuz? - Y.R.:
Tabi ki çantaları tasarlarken birçok şeyi düşünüyoruz. Elde tutuşu, görünümü, tokası, içi, astarı ve renk seçimleri hepsi bir araya gelince, içimize sinen modeller ortaya çıkıyor.

Trenza, sizin için bir hayal miydi? - E.Ö.:
Trenza bizim için çok hızlı gelişen çok yaratıcı ve bir o kadar keyifli süreçti. Tahminimizden çok talep aldık ve bir buçuk ay gibi kısa zamanda çantalarımız çok ilgi gördü. Trenza çantalar bu yaz çok moda oldu.

Hangi kitleye hitap ediyorsunuz? - Y.R.:
Her yaşa hitap ediyoruz. Özellikle genç kızlar zincirli modellerimizi çok beğeniyor ihtiyaca göre küçük, orta ve büyük seçeneklerimiz var.

SÜRPRİZLİ HAZIRLIK

Kış sezonu için neler yapmayı planlıyorsunuz? - Y.R.:
Kış sezonu için fikirlerimiz var ama henüz kesinleşmiş bir şey yok. Olduğu zaman keyifle paylaşırız sizlerle, sürpriz olsun şimdilik...

Çantalarınıza nasıl ulaşabiliriz? - E.Ö.:
İnstagram hesabımızdan trenza_ bagandmore, Bodrum Shiva Butik, Çeşme Bashaques Butik'ten ulaşabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
El emeği, göz nuru ürünleri ilgi görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN