Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tasarımlarıyla ünlü isimleri büyülüyor

Barış Manço'nun sayesinde meşhur olduğunu vurgulayan Ertan Kayıtken; Hülya Avşar, İvana Sert gibi ünlü isimlere mesai harcadı. Şimdi de Kayıtken De Lux koleksiyonu ile adından söz ettiriyor

Tasarımlarıyla ünlü isimleri büyülüyor
Son dönemde "Bu Tarz Benim" programının jüri üyesi İvana Sert'in üzerinde, hepsi birbirinden iddialı ve güzel Ertan Kayıtken kıyafetlerini görüyoruz. Hemen hemen her programda İvana Sert'in jüri üyeliğinden daha çok giydikleri konuşulmaya başlanınca elbette kapısını çaldığım kişi Ertan Kayıtken oldu. İvana Sert ile bu şık buluşmanın ayrıntılarını ve Styling Sinem Sağel işbirliğinde çıkan "Kayıtken De Lux" koleksiyonunu görebilme imkanı yakaladım. Hem geçmişten hem de gelecekten konuştuk. Soluksuz sohbetimiz sizlerle...

Berrin Güloğlu: Modaya merak salmadan önceki hayatınızda ne yapıyordunuz? Başka ilgilendiğiniz iş alanı var mıydı?
- Kendimi fark etmeye başladığım yaşlardan itibaren hep modanın içindeydim. Annem çok güzel giyinen bir kadındı. Giyimle ilgili her şeyi ile ben ilgilenirdim. Benim idolüm oydu. Moda ruhunu bana çocukken verdi. 7-8 yaşlarından itibaren kendimi estetik, güzel giyim ve moda hakkında bilinçlendirdim. Daha sonra 80'li yıllarda rahmetli Barış Manço ile tanıştım. 20'li yaşlardaydım ve kendisinin sahne kıyafetlerini hazırlamamı istedi. Bu benim için bir çıkış yoluydu. Türkiye'nin sevdiği sanatçının yüzüklerini, yakalarını, pelerinlerini, kemerlerini, ceketlerini hepsini ben hazırlıyordum. İlk defa onunla farkındalığa geçtim. Sen benim 'image maker'msın demişti. O zamanlar televizyonda tek kanal TRT vardı. Beni, onun hayatıyla ilgili olduğu bir programa image makerı olarak çıkardı. Ertesi gün yolda yürüyemedim. Anlaşılan bir gecede meşhur olmuştum. Sonra arkası geldi.

Ertan Kayıtken markasını oluştururken sıkıntılarınız oldu mu?
- Bir defa İzmir'de bu işi yapmak zor. Sevgili Sinem Sağel ile birlikteyiz. Son 5 senedir benim defilelerimin staylingini yapıyordu. Böylece bir ısınma turu yaptık. Bu dönemde Sinem Sağel de çok güzel dersine çalıştı. Kendisiyle beraber herkesin gelebileceği, yüksek fiyatların olmayacağı ve herkesin çok rahat giyip, bulamadığı kıyafetleri bulacağı bir koleksiyon hazırladık.

Gece kıyafetleri mi?
- Abiye. Adı da Kayıtken De Lux. 16 parçayla kalmayacağız. Sürekli yenileyeceğiz. Üreten bir bünyemiz var.

İvana Sert ile nasıl buluştunuz? Hangi noktada anlaştınız? Nasıl ilerliyorsunuz?
- Her zaman doğru kişiler, bir şekilde bir yerlerde buluşurlar. Buna çok inanırım. İvana bir yarışmanın jürisindeydi, ben de o yarışmanın koleksiyonunu hazırlıyordum. 'Bu Tarz Benim'in 2. programında beni konuk ettiler ve defile yaptım. Orada onun tabiriyle "Bayıldım. Bunların hepsini giymek istiyorum izin verir misin?" dedi. 'Tabi' dedim. Giydikçe ilgi çekmeye başladı. Sosyal medyada da beğenileri gördükçe daha büyük cesaretlendim. Bakü'den, Moskova'dan, Amsterdam'dan, Avusturalya'dan her yerden sosyal medya aracılığıyla beğenilerini sunup, İvana'nın üstündeki kıyafetleri satın almak istediklerini söylediler. Hayatımda sevgili Sinem Sağel ve İvana çok önemli yere sahipler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tasarımlarıyla ünlü isimleri büyülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN