Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir için dev proje

Başbakan Davutoğlu'nun 24 Mayıs'taki İzmir mitinginde EGEGEP kapsamında önemli bir yatırımı açıklayacağını söyleyen Başkan Delican, "Kentin kalkınması adına büyük bir adım olacak" dedi

Giriş Tarihi: 22.5.2015
İzmir için dev proje
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan'ın katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi. Delican, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'de 24 Mayıs Pazar günü saat 16.00'da Gündoğdu Meydanı'nda düzenleyeceği miting ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Delican, miting ile ayrıntıları şöyle paylaştı: "Başbakanımız Davutoğlu'nun da başbakan olarak İzmir'deki ilk mitingi olacak. Miting sırasında denizde 45 tane tekne olacak. Küçük teknelerle birlikte sayı 80'i bulacak. İlk kez balon kiraladık.Vatandaşlarımızın alana girip çıkması için geniş güvenlik önlemleri alındı. Vatandaşlarımızın su ve yemek ihtiyaçlarını karşılayacağız. Dondurma ikramımız olacak. 100'den fazla tuvalet olacak. İlçelerimizden otobüsler kalkacak geri dönüşü de aynı yerde yapılacak. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Her araçta partiden görevli biri olacak. Tüm şehirde 5 binden fazla görsel hazırladık. İzmir dokusuna uygun güzel bir reklam filmi hazırlattık. Yerel kanallarda dönmeye başladı." İzmir'de yapılacak projeler arasında yer alan ve GAP'tan daha büyük bir proje olacağı belirtilen EGEGEP'in (Ege Bölgesi Gelişim Projesi) mitingde Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanacağını belirten Delican, "Maddi olarak baktığımızda boyutu çok büyük 25 -30 milyarları bulan ciddi bir yatırım olacak. İzmir'de kalkınma hamlesi için önemli bir proje. Başbakanımız mitingde detaylarını anlatacak" diye konuştu.

ODASINI SU BASTI

Delican'a önceki gün İzmir'de yağan sağanak yağış ve dolu nedeniyle kendi odasının da sular altında kaldığını ifade ederek, "Bunlar çağdaş bir kente yakışmayacak manzaralardır. Yerel yönetim bunu çözmesi gerekirdi" dedi.

ÇED CEVABI
Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun İzmir Körfezi'yle ilgili olarak yaptığı açıklamayı da değerlendiren Başkan Delican, "Konuları çarpıtarak mağduriyet edebiyatı yapmanın dönemi bitti. Bu konuda Kocaoğlu'na ekmek yok. ÇED raporunda gerekçeleri yerine getirmesi lazım" dedi. Başkan Delican, Başbakan Davutoğlu'nun programını şöyle açıkladı: "Başbakan 23 Mayıs'ta İzmir'e gelecek. Akşam Swiss Otel'de STK'larla bir araya gelecek. Gece izmir'de konaklayacak. Saat 11.00'da Başbakanlık Ofisi'nin açılışı yapacak. 14.00'te de Manisa mitingini gerçekleştirecek. 16.00'da İzmir mitingine gelecek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir için dev proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN