Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzmir'den 'Yıldırım' istek

Başkent'e dün çıkarma yapan AK Parti İzmir heyeti, Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay'dan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım'ın İzmir'den milletvekili adayı gösterilmesini istedi

Giriş Tarihi: 9.9.2015
İzmir'den 'Yıldırım' istek
Ankara'ya çıkarma yapan AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve AK Partili 30 ilçe başkanı, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'dan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım'ın İzmir'den aday gösterilmesini istedi. Atalay da gerekli yerlere ileteceğini ifade etti. AK Parti İzmir İl Başkanı Delican, 30 ilçe başkanı ve 7 belediye başkanı ile birlikte dün Ankara'ya gitti. Gün boyu süren görüşmelerde Delican'a kadın ve gençlik kolları başkanları da eşlik ederken milletvekili aday belirleme sürecinde görüşlerini ileteceği öğrenildi.

RAPOR SUNDULAR
Başkan Delican, hafta başında ilçe başkanları ile yaptığı toplantıda aday adayları masaya yatırıldı. Delican dün de teşkilatı ile birlikte soluğu Ankara'da aldı. 30 ilçe başkanı, 7 ilçe belediye başkanı, il kadın ve gençlik kolları başkanları ile birlikte Genel Merkez'e İzmir raporu sunuldu. Yoğun programı nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşemeyen Delican'ın görüşmelerinden en önemlisi ise Yıldırım için yaptıkları aday talebi oldu. 30 ilçe başkanı Atalay'dan Yıldırım'ın İzmir'den aday gösterilmesini istedi. Atalay da gereken görüşmelerin ardından karar verileceğini ifade etti. İzmir heyeti ayrıca detaylı bir raporhazırlayarak görmek istedikleri adayları rapor halinde Genel Merkez'e sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'den 'Yıldırım' istek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN