Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dyo Matbaa Mürekkepleri'nin yüzde 75 hissesi Japonlar'ın

Yaşar Holding, DYO Matbaa Mürekkepleri şirketinin yüzde 75 hissesini Japon Toyo Ink SC Holding'e devretti. Törende konuşan Selim Yaşar, "Bu ortaklık ile pazar ve üretim gücümüz artacak" dedi

Giriş Tarihi: 28.2.2016
Dyo Matbaa Mürekkepleri'nin yüzde 75 hissesi Japonlar'ın
Yaşar Holding bünyesinde faaliyet gösteren DYO Matbaa Mürekkepleri ile dünya matbaa mürekkepleri sektöründe ilk üçte yer alan Japon Toyo Ink Group güçlerini birleştirdi. Yaşar Holding ve Japon Toyo Ink Group arasında atılan imza ile ortaklık süreci tamamlandı. Yaşar Holding iştiraklerinden olan, 1968 yılında Türkiye'nin ilk matbaa mürekkepleri fabrikası olarak kurulan, Türkiye'de gazete ve dergi, ofset, metal ambalaj sistemleri, flekso rotogravür mürekkepleri alanlarının tümünde faaliyet gösteren tek şirket olan Dyo Matbaa Mürekkepleri'nin yüzde 75 hissesi, Tokyo - Japonya merkezli Toyo Ink Group tarafından satın alındı. Dyo Matbaa Mürekkepleri, yoluna Toyo Matbaa Mürekkepleri A.Ş. ismi ile devam edecek. Yaşar Holding, yüzde 25 hisse ile Toyo Matbaa Mürrekkepleri'nin ortağı olmayı sürdürecek. Yeni ortaklık ile Türkiye'de üretim yapan ve yakın coğrafyada geniş bir satış, dağıtım ve servis ağına sahip olan Dyo Matbaa Mürekkepleri ve dünyanın en büyük ilk üç mürekkep üreticisinden biri olan Toyo Ink'in ürün ve bilgi birikiminin bir araya gelmesiyle, bölgedeki varlığının güçlenmesi, yeni ürün ve hizmetler ile hem ulusal hem de komşu bölgelerdeki pazarda iş hacminin artması hedefleniyor. İzmir Swissotel'de düzenlenen imza töreninde konuşan Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, "Japonya'nın lider şirketlerinden Toyo Ink Group ile kurulan ortaklığın hem şirketimize hem de sektörümüze büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Kendi alanında öncü olan iki firmanın ortaklığı ile hem ulusal hem de uluslararası pazarda varlığımız ve gücümüz katlanarak artacak. Bu yatırım ile çok uluslu bir gücü ülkemize getirerek ekonomiye de katkı sağlıyoruz. Matbaa mürekkepleri sektöründe Toyo Matbaa Mürekkepleri ismiyle daha güçlü olarak devam ediyoruz. Yaşar Holding olarak, Toyo Matbaa Mürekkepleri'nin yeni ismiyle büyük başarılara imza atacağına inanıyoruz. Çalışanlarımıza, bayilerimize, müşterilerimize bizimle bütünleşerek katkıda bulunmaları dolayısıyla teşkkür ediyoruz" dedi.

ANLAŞMANIN ÖNEMİ BÜYÜK

Yaşar Holding ve Toyo Ink Group arasında yapılan anlaşmanın önemine vurgu yapan Toyo Ink Group Başkanı Katsumi Kitagawa, Yaşar Holding ile yaklaşık 1 yıldır süren görüşmelerin sonucunda 16 Ocak'taki hisse devri ile satın almayı tamamladıklarını açıkladı. Kitagawa, "TOYO Ink Grup, yeni Toyo Matbaa Mürekkepleri ile birlikte, Türkiye ve çevresindeki ülkelerin yaşayış ve kültürlerine katkıda bulunacak ve iş ilişkilerini genişletecektir. Grubumuzun global açılımı için, Toyo Matbaa Mürekkepleri bu bölgede çok önemli bir rol oynayacaktır. TOYO Ink markasını sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Avrupa dahil olmak üzere tüm çevre ülkelerde yaygınlaştıracağız.TOYO Matbaa Mürekkepleri'nin iş hacmini Yaşar Holding'in de desteğiyle büyüteceğimize inanıyoruz" diye konuştu. Toyo Matbaa Mürekkepleri Sanayi Ticaret A.Ş. CEO'su Yakup Benli, bu ortaklığın şirketin daha da ileriye taşınması için son derece önemli ve anlamlı olduğunu ifade etti. Toyo Matbaa Yönetim Kurulu Başkanı Koji Wada ise, "Türkiyede çalışacağım için onur duyorum ve şu andan itibaren çok büyük bir misyonum var. Toyo Ink markamızı ve satışlarımızı sadece Türkiye pazarında değil aynı zamanda çevre ülkelerde de genişleteceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dyo Matbaa Mürekkepleri'nin yüzde 75 hissesi Japonlar'ın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN