İzmir, Araplar için şifa merkezi olacak

Sağlık turizmi için yeni bir proje hazırladıklarını açıklayan Attar, "İzmir'de 3 sağlık kurumu ile anlaşmamızı yaptık. İlk etapta yılda 10 bin Arap hastanın İzmir'de tedavi edilmesini amaçlıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 14.3.2016
İzmir, Araplar için şifa merkezi olacak
Türk-Arap İşadamları Derneği (TURAB) İzmir Şube Başkanı Sabuhi Attar, sağlık turizmi için yeni bir proje hazırladıklarını açıkladı. İzmir'deki sağlık sektörünün gelişmesi ve büyümesinin yanı sıra kente katkı sağlanması amacıyla Arap ülkeleriyle çeşitli işbirlikleri konusunda çalıştıklarını anlatan Attar, "Sağlık turizmi için İzmir'de 3 sağlık kurumu ile anlaşmamızı yaptık. İlk etapta yılda 10 bin hastanın İzmir'de tedavi edilmesini amaçlıyoruz" dedi. Dernek olarak İzmir'de Türk-Arap ticari ilişkilerini geliştirmek için çalıştıklarını anlatan Sabuhi Attar, son olarak hazırladıkları projenin sağlık turizmi için olduğunu bildirdi. İzmir'de faaliyet gösteren Egepol Hastanesi, Batıgöz ve CTG Diş ile işbirliği protokolleri imzaladıklarını kaydeden Attar, "Sağlık turizmi kapsamında Arap dünyasından çeşitli sağlık sorunları olan hastaların İzmir'de tedavi görmesini planlıyoruz. 22 Arap ülkesi Sağlık Bakanlıkları ve Tabipler Birlikleri nezdinde girişimlerimize başladık. Oradaki sağlık kurumları ile temasa geçiyoruz. İzmir'de de 3 sağlık kurumu ile işbirliğine başladık" dedi.

"FİYATLARIMIZ ÇOK UYGUN"
Özellikle saç ekimi, estetik cerrahi, diş rahatsızlığı gibi konular başta olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarını çözmek için İzmir'deki sağlık kurumlarının Araplar için faydalı olabileceğini belirten Attar, "Hem Türkiye hem de İzmir sağlık konusunda oldukça ileride ve Avrupa açısından fiyatlarımızda uygun. Arap ülkelerinden sağlık sorunları olanlar ilimize gelip, hem turistik bir gezi hem de sağlık sorunlarından kurtulabilirler. İzmir onlar için bir şifa merkezi olabilir. İlk etapta yılda 10 bin hastanın kentimizde şifa bulmasını amaçlıyoruz" diye konuştu. İzmir'in sağlık konusunda çok ciddi avantajları olduğunu ifade eden Attar, sağlık turizminde termal su kaynaklarının da kullanılmasını hedeflediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir, Araplar için şifa merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN