Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıl sonuna kadar altı dev yatırım

Giriş Tarihi: 20.3.2016
Yıl sonuna kadar altı dev yatırım

İzmir'de 2 serbest bölgeye yerli-yabancı 6 firmanın 150 milyon dolarlık bütçeyle kuracağı tesislerde 2 bine yakın kişi iş sahibi olacak

Terör saldırılarına inat, Türkiye'nin kalkınmasına katkı sağlayacak yatırımlar ardı ardına yapılıyor. Ege Serbest Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği ve Türkiye Serbest Bölgeler Platformu Kurucu Başkanı Bilgen Salih Narlı, Türkiye'de yatırımı avantajlı gören özellikle yabancı yatırımcıların her koşulda işletmelerini kurarak faaliyete geçtiğini söyledi. Ege Serbest Bölgesi ile Menemen'deki İzmir Serbest Bölgesi'nde yıl sonuna kadar 6 tesisin faaliyete geçeceğini ifade eden Narlı, "Menemen'e 2016 yılında yapılacak toplam yatırım miktarı 60 milyon dolar olacak. Bu gelen yatırımlar Menemen'in ticaret hacmini 5 yıl içinde 3-4 artıracaktır. 4 firmanın ikisi Türk ikisi yabancı firmadır. Sektör olarak da rüzgar enerjisi ve plastik sektörleri ön plana çıkıyor. Bu dört yatırımcı da 1000 kişiye yakın istihdam sağlayacak. Bu firmalar sene sonuna kadar üretime geçecekler. ESBAŞ'a da iki yatırımcı daha kazandırdık. Serbest Bölge'ye ilk defa Japon yatırımcı aldık. 2016'de iki serbest bölgede 2 bin kişiye istihdam sağlanırken 150 milyon dolar civarında da bir yatırım İzmir'e kazandırılmış olacak" dedi.

İYİ ŞEYLER OLUYOR
İzmir'de iyi şeylerin olduğunu, Aliağa'ya da 3. Serbest bölgenin kurulacağının altını çizen Narlı, teknopark sayısının da 5'e çıktığını belirterek, "İzmir değişiyor. Özellikle yabancı yatırımcılar için serbest bölgeler cazibesini koruyor. Ege Serbest Bölgesi'ne 600 bin metrekarelik genişleme alanının kazandırılması önemli bir gelişme" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıl sonuna kadar altı dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN