Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hasta çocuklara ilaç olacak defile

Hasta çocuklara ilaç olacak defile
Ünlü modacı Ertan Kayıtken, geliri Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı'na bağışlanmak üzere hazırladığı koleksiyonu 18 Nisan'da Hilton Oteli'nde görücüye çıkarıyor

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle tanınan duayen cı Ertan Kayıtken, geliri Uz Çocuk Hastanesi Vakfı'na bağışlanmak üzere hazırladığı "Flowers&Towers" isimli koleksiyonu Hilton Oteli'nde görücüye çıkaracak. Folkart ve İzmir Hilton Oteli'nin desteğiyle 18 Nisan'da gerçekleşecek olan hayır defilesinin organizasyonunu ünlü koreograf Öner Evez üstlendi. Ünlü modacı Ertan Kayıtken organizasyonun heyecanını Sabah Gazetesi okurları ile paylaştı...

Öncelikle bu seneki defilenin ismi nedir? Sizden defile hakkında biraz bilgi edinebilir miyiz?
Flowers ile Towers, Çiçekler ve şehirler... "Medeniyet ve yüksek binalar" konsepti içerisinde ilerliyoruz. Folkart Yapı sponsorumuz oldu. Bu yıl benim düşüncemde abiyeyi doğal ortamda gösterme çabası vardı. O yüzden Amerika'daki High Park'ı burada dekor olarak kullanmayı düşünüyoruz. Bir park görüntüsü olacak ve o parkın içerisinde ağaçların arasında modeller koleksiyonu sergileyecek. Bir de çiçek deseni bu sene çok moda. Gerek desen olarak gerek işçilik olarak dantel aplikeler, el yapımı ipek organzeden çiçekler hatta tasarladığım gelinliğim sırf çiçeklerden oluştu. Hemen hemen 1500 adet manolya çiçeğinden oluşan bir gelinlik tasarladım. Bu organizasyon çocuklar için gerçekleşen bir proje olduğundan bu gelinliği bir annenin giymesini istedim. Gelinliği bence şu an 'nin en güzel annelerinden biri olan sevgili Yüksel Ak Rimer giyecek. Finali de o yapacak.

Bu yılki defile yüzünüz kim olacak?
Sevgili Gonca Vuslateri benim bu seneki defile yüzüm... O da çocuklarla beraber ilk defa benim için ve bu proje için podyuma çıkacak. Bu projeyi enerjisi yüksek bir grubun çalışması olarak görüyorum. Doğru bir zamanda olduğunu düşünüyorum. Çünkü Behçet Uz Çocuk Hastanesi ile bir sene önce de birlikte çalıştık. Yine davetiyelerimizin satışından elde edilen gelir ile hastaneye bir cihaz almıştık. Bu sene de steril bir oda hazırlanıyor. O steril odada doğar doğmaz yaşam tehlikesi olan bebeklerin tekrar hayata dönmesi için gerekli küvez ve yanında cihazlar oluyor. O cihazlardan biri ciğer için, biri kalp için, biri deri gelişimi ve diğer fonksiyonlar için kullanılacak. Bilet satışlarıyla moda sever ve yardımsever İzmirlilerin destek olacağını düşünüyorum. Davetiye satışlarından elde edilen gelir ile Behçet Uz Çocuk Vakfı'na teslim edilecek ve cihazları alma imkanımız olacak.

Bu yıl hazırladığınız koleksiyonda neler var? Hanımları neler bekliyor?
Moda gözüyle bakarsak dünya modasında yelpaze çok geniş artık. Koleksiyonda kabarık etekler, kısa abiye elbiseler, sırt ve göğüs dekolteleri, transparan görüntüler, dünya modasıyla yarışacak bir çizgi var. Sevgili Sinem Sağel olayın styling bölümünde her zaman olduğu gibi etkin bir şekilde çalışıyor. Dediğim gibi bir ekip işi. Hep birlikte 18 Nisan tarihinde güzel bir moda şöleni yaşayacağız.

Bu organizasyondaki destekçileriniz kimler?
En iyilerle çalıştığımı düşünüyorum. Koreografımız Türkiye'nin en iyisi Öner Evez, prodüksiyonumuzu komple kendisi yapıyor. Türkiye'den sadece Sevgili Yüksel Ak çıkacak, onun dışında Avrupa'dan işini çok iyi yapan başarılı modellerle çalışıyoruz. 3 tane de erkek mankenim olacak. 6 adet erkek koleksiyonumdan parça sergilenecek. Folkart Yapı'nın maddi desteği prodüksiyonun oluşmasında sağlıyor. Hilton Oteli beni dört yıldan beri taşıyor ve onlarda çok mutlu, çünkü sosyal sorumluluk projemizin her zaman amacına ulaştığını görüyorlar. Otel olarak her türlü imkanı sağlıyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hasta çocuklara ilaç olacak defile
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN