Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu konser çocuklar için

Başarılı şarkıcı , 22 Nisan’da düzenlenecek konserde İzmir Hasta Çocuk Evleri’ndeki çocuklar için sahneye çıkacak. Başarılı şarkıcı ve dernek temsilcisi bu heyacana herkesin ortak olmasını istiyor

Giriş Tarihi: 17.4.2016
Bu konser çocuklar için
Türk Pop Müziği'nin ünlü ismi sevilen sanatçı muhteşem sesi ve eğlenceli performansı ile 22 Nisan'da Balçova'daki Kaya Thermal&Convention Otel'de hasta çocuklar yararına sahne alacak. Bu kapsamda ünlü sanatçı ve İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği Koordinatörü Sevil Ozan ile çok özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Kaç yıldır sahnelerdesiniz?
Altay: Yaklaşık 28 yıldır profesyonel olarak çalışıyorum. İlk sahne deneyimimde profesyonel olmadan önce, amatör olarak çocuk yaşlarımdaydı. O dönemlerde düğün salonlarında çalışıyordum. Daha sonra lise dönemimin bitiminde iki gitar çalışmaya başladık. Profesyonel olarak çalışmaya ise üniversite dönemimde konservatuarda başladım.

Çok çalışıyor ve çok seviliyorsunuz. Bunun nedenini neye bağlıyorsunuz?
İşime olan aşkım ve işime olan saygım gerçekten çok fazla. İşinize ne kadar saygı gösterirseniz, işiniz de size o kadar saygı gösterir düşüncesindeyim. Beni tercih eden herkese de çok teşekkür ediyorum.

Hayır konserleri vermenin önemini nasıl anlatırsınız ?
Öncelikle; ben varlıklı bir ailenin çocuğu olarak doğmadım, varoş olarak anılan semtlerden birinde büyüdüm. Bu ülkenin bir vatandaşı olarak, bu ülkenin bana kazandırdıklarının bana vermiş olduklarının, bireysel olarak bir şekilde karşılığını vermem gerekli diye düşünüyorum. Bunları gerek maddi gerekse de manevi olarak elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum. Şimdi de İzmir Hasta Çocuk Evleri yararına yapılacak olan bu konserde çocuklarımıza onları yalnız bırakmadığımızı göstermiş olacağız. Şimdiden gelecek olan bütün herkese teşekkür ediyorum.
***

İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği ne zaman, nasıl kuruldu?
Sevil Ozan: 2004 yılında kuruldu. İlk hastamızı 23 Nisan 2005 yılında evlerimizde misafir ettik. O gün bayram olduğu için bizim için anlamlı bir gündü. 500 aşkın hasta çocuklara evlerimizi kucak açtık. Şu anda Bornova'da 4 ev, Hatay'da 1 ev (bu evlerimizde 2 aile kalıyor)10 aileye hizmet veriyoruz.

Evde kalmanın ön koşulları var mı?
Evlerimiz Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Hastanesi Onkoloji ve Kök Hücre Bölümü'nde yatan ve dar gelirli, İzmir'de kalacak yeri olmayan aileleri misafir ediyoruz.

Size nasıl ulaşabilirler? Bizlerle ilgili geniş bilgiye web www. hastacucukevi. org.tr sayfamız Facebook ve İnstagram sayfalarımızdan ve Koordinatör Sevil Ozan'a 05399302360 numarada ulaşabilirsiniz.

Şimdi ünlü şarkıcı Altay ile bir konser projeniz var? Bu proje ne amaçla gerçekleşiyor?
Parayla ölçülemeyecek bir duygu. Değerli sanatçı hasta çocuklarımız için ücretsiz konser verecek. Tüm gelirinin derneğimize kalacağı gece 22 Nisan Kaya Thermal & Convention Hotel'de gerçekleşecek. Aynı zamanda bu gece derneğin 10. yıl kutlamamız olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu konser çocuklar için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN