Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahal Bomonti görücüde

Türkerler , ’deki yeni projesi Mahall Bomonti’yi tanıttı. Tarihi şaraphane arazisindeki projede, 9 eski fabrika binası restore edilerek İzmir’e gösteri ve sanat kazandırılacak

Mahal Bomonti görücüde
Türkerler , 'i uluslararası standartlarda bir yaşam, iş, kültür, sanat ve eğlence ne kavuşturmak amacıyla tasarladığı Mahall Bomonti İzmir Projesi'ni görücüye çıkardı. Tarihi şaraphane arazisinde hayata geçirilecek proje kapsamında 9 eski fabrika binası aslına uygun olarak restore edilerek İzmir'e gösteri ve sanat merkezi kazandırılacak. Halkapınar'daki proje alanında düzenlenen tanıtım etkinliğinde Holding olarak İzmir'e altyapı, enerji ve sağlık alanlarında önemli projeler kazandıklarını kaydeden Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker "İnşaat sektöründe yarım asra yakın köklü bir geçmişimiz var. Bugüne kadar Türkiye'nin pek çok yerinde olduğu gibi İzmir'de çeşitli yatırımlar yaptık. İzmir'le özel bir bağımız var. Yıllardır altyapı, enerji ve sağlık sektörlerinde bu kent için büyük projeler gerçekleştirdik. Yeni projemizle bu güçlü bağı taçlandırıyoruz. Mahall Bomonti İzmir, kentin yaşam kalitesi, tasarım anlayışı, inşaat teknolojisi ve güvenlik seviyesi en yüksek projesi olacak. Güzel İzmir'e güzellik katacak bu projeyi bu kente kazandırmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.

"İZMİR GÜZELLEŞİYOR"
Bomonti Fabrikası'nın 1912'de kurulduğunu hatırlatan Türker, "Mahall Bomonti İzmir, Konak, Alsancak ve Karşıyaka'nın ortasında körfezin tüm ihtişamını ev ve ofislere taşıyacak. Alsancak Meydanı, Alsancak Stadı ve Alsancak Limanı üçgeninin merkezinde yükselecek olan projede uluslararası standartlarda rezidans, ofis, mağaza, restoran ve kafeler yer alacak" diye konuştu. Törene katılan İzmir Valisi Mustafa Toprak ise, İzmir'in her alanda değişip geliştiğine dikkat çekti "Güzel ve tarihi bir mekanın tam ortasında bulunuyoruz. İzmir çok güzel bir kent. Şüphesiz ki bu proje de İzmir adına önemli bir kazanım olacak. Bu gibi projeler İzmir'e geldikçe İzmir'in de marka değeri taçlanacak. İzmir'in modernleşmesi anlamında çok güzel eserler ortaya çıkıyor. Bu proje belki ilimizde şu ana kadar uygulanan en önemli ve parasal olarak ifade edildiğinde en değerli projelerinden biri. Burada önemli kültürel değerler var. Bir taraftan bu kültürel eserlerin ayakta tutulmasını, diğer taraftan da bu tarihi dokuya uygun projeler yürütülmesini istiyoruz" dedi. Törene İzmir iş dünyasının önde gelen temsilcileri yanı sıra Bülent Ersoy, Nur Yerlitaş, Ivana Sert ve Asena gibi ünlüler de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahal Bomonti görücüde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN