Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalitesinden taviz vermeden büyüyor

3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödüllü Gordo’nun 3. nesil yöneticisi Efe Tekin, aç gözlülük yaparak kapasite artırmayı değil, standardı korumayı gözettiklerini söyledi

Giriş Tarihi: 8.7.2016
Kalitesinden taviz vermeden büyüyor
Ödüllü yumurta Gordo'nun marketlerden önceki macerası nasıl başladı?
- 'in köklü üreticilerinden olan ve Sırrı Tekin'in önderliğinde kurulan Tekinler Tarım, "Yumurtayı en kaliteli ve taze haliyle tüketiciye sunmak" amacıyla ilk kümesi 1983 yılında kurdu. Bir marka olarak yola çıkmamız ise 3 sene öncesine dayanıyor.

Ödülü anlatır mısınız?
- Brüksel'de Uluslararası Tadım ve Kalite Enstitüsü'nde tüm dünyada senede bir kere yapılan bir yarışma var. Dünyanın her yerinden firmalar senede bir kez numune gönderiyor ve bu numuneler kör tadımlarla değerlendirilerek puanlanıyor. Bu puanlamaya göre firmalara yıldız veriliyor. 70-80 puan 1 yıldız, 80-90 arası 2, 90 ve üzeri ise 3 yıldız ile ödüllendiriliyor. 24 şeften oluşan tadım grubunda tadan şef yumurtanın menşeini ve firmasını bilmeden puanlıyor. 'den 3 yıldız alan tek yumurta firmasıyız.

İzmir milliyetçiliği vurgunuz ürünlerinize de yansıyor Gordo'nun hedefleri neler?
- İlk etapta kalite ve hesaplı olduğumuzu gösterdik. İzmir'de üretildiği için tazeliğimiz de ortada. Soğuk havada muhafaza etmiyoruz. Çiftlikten raflara gidiyor yumurtamız. Bir yandan da tesisimize yatırımda bulunuyoruz. Tesisimizi mükemmelleştirmeye çalışıyoruz. Eczane titizliğinde bir üretim tesisine sahibiz. Kısa vadede kapasite artışı düşünmüyoruz. İzmir'deki tüm yerel marketlerde yer alıyoruz. Ulusallarla da çalışmaya başladık. Orta vadede Türkiye'nin ulusal marketlerinin mağazalarında tercih edilen bir marka olmayı hedefliyoruz.

Ödülün sırrı nedir?
- Birincisi, herkes doğru hammaddeyi kullandığını iddia edecektir. Bizim kapasitemiz günde 400 bin yumurta. Günlük 1 milyon üzerinde üretim yapan fazlaca firma var. Biz yatırım yapmak istemedik bir anda çok fazla büyürsek kalitemizi bozacağımızı düşünüyoruz. Şu an hayvanlara çok iyi imkanlar sağlayabiliyoruz. Doğru miktarda hammadde ve mısırı doğru şekilde muhafaza edebiliyoruz. Planlarımızı şimdiki kapasitemize göre yaptık ve emin adımlarla ilerliyoruz. Aç gözlük yapıp kapasitemizi artırırsak kalitemizi tutturamayabiliriz. Ve en önemlisi yumurtamız lezzeti nedeniyle çocuklar tarafından oldukça seviliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalitesinden taviz vermeden büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN