OHAL bize değil

3 aylık OHAL kararında dışı düzenlemelerin alındığını ifade eden Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, “Biz kendi işimize bakalım” yorumunu yaptı

Giriş Tarihi: 29.7.2016
OHAL bize değil
PİYASA BOZULMAMIŞTIR
Ticaret Odası (İTO) temmuz ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısında konuşan İTO Başkanı Ekrem Demirtaş "Uçuruma yuvarlanmadık belki ama ciddi yara aldık. Bundan sonra çok hızlı hareket ederek, yeniden yapılanmaya giderken demokrasi tarihimizde yeni bir sayfa açılmalı. Ama bu dönemde suçsuz insanlar cezalandırılmamalı. miz dünyanın en büyük 17'nci ekonomisi. Bu çirkin girişim kısa vadede piyasayı bozmamıştır. Orta vadade olumsuz yanları olabilir, yatırımlar ertelenebilir. Panik yapmadan, çekingenlik içine girmeden, inadına daha yüksek sesle demokratik ve parlamenter rejimi savunalım. Bir karanlık gece yaşadık, sabahında yine aydınlık vardı" diye konuştu.

NORMAL YAŞAM DEVAM ETMELİ
OHAL kararına rağmen normal hayatın devam ettiğini belirten Demirtaş "Olağanüstü hal ilan edildi. Elbette her şeyi etkiler. Ama şu anda dünyada terör tehdidine yönelik olarak Fransa'da da olağanüstü hal uygulanıyor. 90 günlük OHAL kararında, 'ekonomi' dışı düzenlemelerin alındığı söylendi. Ekonomi konusunda yeni yapılanma ve düzenleme söz konusu değil. Yani bizim dünyamızda OHAL yok, o nedenle biz işimize bakalım. Tüm üyelerimize olağan yaşamlarına devam etmelerini öneriyoruz" dedi. İTO yeni hizmet binasını ihaleyi 44 milyon 398 bin liralık teklifle kazanan İzmirli KSC Yapı firması yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
OHAL bize değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN