Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“7 bölge 81 il değil tek millet ve tek devlet”

Giriş Tarihi: 2.11.2016
“7 bölge 81 il değil tek millet ve tek devlet”

Uşak Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Halil Ağaoğlu 15 Temmuz sonrasında OSB'de yaşananları, ekonomik veriler ışığında anlattı. Tüm millet kavramı ile hareket ettiklerini vurgulayan Ağaoğlu, "Vatan ve birliktelik kavramlarına aziz milletimizden daha aşina bir millet olmadığı, tekrar dış mihrakların ve hainlerin suratına vuruldu. Coğrafyamızın 7 bölge, 81 il değil, tek millet ve tek devlet olduğunu kanıtlayan tüm kahramanlarımıza minnettarız. Ben ve çalışma arkadaşlarım, ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına ise baş sağlığı diliyor ve acılarını yürekten paylaştığımızı bildirmek istiyorum" dedi.

GEREKLİ ÇALIŞMAYI YAPTIK
OSB'de hainlere karşı önlem aldıklarını vurgulayan Ağaoğlu, "Bölgemizde kiracımız olarak faaliyet gösteren, şüpheli sıfatıyla işletme sahibinin arandığı bir firmaya, mevcut yerlerinde ve bölgemiz içerisinde faaliyetlerini sonlandırmalarına dair yönetim kurulu kararımızı ve ilgili yazımızı gönderdik. Bu firma yerine gelecek olan taliplerin ise daha dikkatli incelenerek uzaktan yakından bu hainlerle bağlantısı bulunduğu bilinen firma veya firmaların burada yer almasına izin vermeyeceğimizi mevcut taliplerine de belirttik. İnce eleyip sık dokunması gereken, hassas bir dönemdeyiz. Elimizden geldiğince tedbir almaya gayret etmekteyiz" dedi.

'SANAYİCİMİZDEN YANAYIZ'
En nihayetinde bizler de sanayiciyiz ve sanayimiz, sanayicimiz ve işçi kardeşlerimizin menfaatine elimizden gelen her şeyi yine sanayicimiz ve işçi kardeşlerimizle birlikte yapmaya devam edeceğiz. Elektrik, su, doğalgaz hizmetlerinin temini ve dağıtımı bölge idaremizce yapılıyor. Ayrıca çalışma izinleri ve ruhsatların kontrol ve tanzimi müdürlüğümüzce yapılıyor. Müdürlük olarak bürokratik işlemlerin bölge dışına çıkmadan tek durak ofis mantığı ile çözülmesi sağlanıyor. Bölge binamızda 50 kişilik toplantı salonumuz ve 250 kişilik konferans salonumuz mevcut. Sanayicimiz bu salonları hiçbir bedel ödemeksizin kullanabiliyor. Binamızda faaliyet gösteren KOSGEB Temsilciliği sayesinde her türlü destek ve hibeler ile ilgili işlemlerini rahatlıkla ve bölge dışına çıkmaksızın yapabiliyorlar. Nisan ayında aldığımız bu bayrağı daha da yükseğe çıkarmaya ve bölgemizi "Türkiye'nin yükselen yıldızı" adına yakışır bir şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Bizler sanayiciler ve bölge yöneticileri olarak hedeflerimizi takdir edersiniz ki alçak hareketlerin sekteye uğratmasına izin vermeyiz" dedi.

EKONOMİK VERİLERİYİYE GİDİYOR
UOSB ile ilgili ekonomik verileri paylaşan Ağaoğlu, "Göreve geldiğimiz Nisan ayından bu yana elektrik, doğalgaz ve su ile ilgili bazı önemli problemlerin kısa bir süre içerisinde üstesinden geldik. Arıtma ile ilgili yatırımlarımız ve inovatif bazı yaklaşımlarımız var. Ayrıca yenilenebilir enerji bağlamında yeni projelere imza attık. Güneş enerjisi ile elektrik üretimi hakkında gerekli destek başvurularımızı yaptık. Projemiz hızla ilerliyor. Yabancı yatırımcı açısından değerlendirmek gerekirse ciddi olmayan miktarlarda azalma veya dalgalanma görülebilir. Fakat yerli yatırımcı bağlamında olayı ele alacak olursak herhangi bir azalma beklemiyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“7 bölge 81 il değil tek millet ve tek devlet”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN