Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüznü ve gururu bir arada yaşadılar

Şehit kızı Elif Nur Acar, babasının meslektaşlarını kamuflaj giyerek karşıladı

Giriş Tarihi: 6.6.2019
Hüznü ve gururu bir arada yaşadılar

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'na yapılan saldırıda şehit olan Emniyet Müdürü Dursun Acar'ın ailesi unutulmadı. izmirözel Harekat Polisleri, Acar'ın eşi Özgül Acar ve 6 yaşındaki kızı ElifNaz Acar'a bayram ziyaretinde bulundu. Elif Naz Acar, şehit babasının meslektaşlarını karşısında görünce kamuflajlarını giyip onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi, büyük mutluluk yaşadı. Evinin bir odasını 15 Temmuz gecesi eşinin giydiği botunu, kıyafetlerini, bere ve şapkalarını, apoletlerini, mesleki başarı belgelerini, sertifikalarını, diplomalarını muhafaza ettiği özel odada saklayan ve odanın duvarlarını şehidin fotoğraflarıyla donatan Özgül Acar, kızı ve eşinin meslektaşlarıyla burada bayramlaştı. Şehit eşinin arkadaşlarının bayram ziyaretinden dolayı çok büyük mutluluk duyduklarını anlatan Özgül Acar, "Kızım babasının bayramını eşim için hazırladığımız özel odada kutladı. Daha sonra özel harekat polisleri bayram ziyaretine geldi. Ben ve kızım bundan büyük mutluluk duyduk. Kızımla birlikte özel harekat polisi kıyafeti görmemiz yetiyor. Zor oluyor ama onları görünce bize moral oluyor" diye konuştu.

ACIMIZ ASLA DINMEYECEK
Son dönem özel hareket polis kıyafetlerini eşinin yaptırdığını hatırlatan Özgül Acar, "Eşimin yeni kıyafetleri 15 Temmuz'dan 4 gün önce gelmişti. Yeni kıyafetlerin her düğmesinde, milimetrekaresinde eşimin emeğe vardır. Eşime yeni kıyafetlerini giymek nasip olmadı. Hala paketinde duruyor. Acımız asla geçmeyecek bir acı. Hiç tanımayan insanlar bile eşim için gözyaşı döküyor. Biz de bu acıyla yaşamayı öğreneceğiz. 26 Mayıs eşimin doğum günüydü. Kımız, 'babam kaç yaşında?' diye sordu? Ben de 'baban hep 44 yaşında olacak kızım' dedim. O zaman kızım '44 tane mum dikelim anne ve pastadaki mumları üfleyelim' dedi. Ben bile kabullenemiyorum. Kızım babasının şehit olmasını nasıl kabullensin" diye konuştu.

FOTOĞRAFINA BAKIYORUZ
Bayramda eşinin Artvin'deki şehitliğine gidemediklerini söyleyen Özgül Acar, "Yakınlarımız şehitlikten fotoğraf çekip bize gönderdiler. Hasretimizi o fotoğrafla giderdik. Bayram sabahı kızımla birlikte evde öpecek el aradık. Ama ben ve kızımdan başka evde kimse yoktu. Ataerkil bir aile yapısına sahip olduğumuz için her bayram ben ve kızım eşimin elini öperek bayramlaşırdık. Eşimin mezarına kamera sistemi kurmak istiyoruz. Ancak orada baz istasyonu olmadığı için kuramıyoruz. Bunu 3 yıldır defalarca dile getirdim ancak yardım eden olmadı. Tek isteğimiz eşimin şehitliğinin yakınına bir baz istasyonu kurulması. Şehitlik aslında şehir merkezinden uzak bir yer değil. Kamera sistemini kendi cebimden ödeyip kurduracağım. Böylece kızımla birlikte 7/24 eşimi izleyebileceğiz. Kamerayı açıp izleyebilmek en büyük mutluluk olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüznü ve gururu bir arada yaşadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN