Kentsel dönüşümle amelelik bitecek, pasta yiyeceğiz

Giriş Tarihi: 4.3.2013

Bakan Bayraktar, kentsel dönüşümle inşaat sektörünün çağ atlayacağını söyledi. Bayraktar "Teknik müşavirlik geliyor. Artık sektör dünyada amelelik yapmayacak" dedi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşümle inşat sektörünün gelişeceğini belirterek, bugüne kadar uluslararası alanda 'amelelik' yapan Türk inşaat sektörünün yeni dönemde katma değeri yüksek işler alabileceğini söyledi. TBMM gündemine yakında gelecek olan Yapı Denetim Kanunu'yla yapı denetim firmalarının teknik müşavirliğe dönüştürüleceğini söyleyen Bayraktar, "Böylece Türkiye dünyada oyun kurucu olacak" dedi. Türkiye'nin, şartnameler, sözleşmeler, projeler ve tasarımlar yaptığına ancak hak ettiği yerde olmadığına işaret eden Bayraktar, "Dünyanın 100- 120 devletinde mühendislik ve teknik müşavirlik ofisleri var. 30 bin personel çalıştıran teknik müşavirlik büroları var. Bunlar pastayı yiyor. Biz, işin biraz ameleliğini yapıyoruz" dedi. Dünya inşaat sektöründeasıl pastayı AB ülkeleri, ABD ve Japonya'nın yediğini vurgulayan Bayraktar "Teknik Müşavirlik sektörümüz de gelişecek; bu sayede oyun kurucu olacağız" diye konuştu.

20 yılda deprem riski bitecek
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, belediyeleri tek tek ziyaret ederek kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Bayraktar; "Vatandaşlar kentsel dönüşüme büyük ilgi gösteriyor. 20 yılda şehirlerimizi depreme dayanıksız yapılardan kurtaracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kentsel dönüşümle amelelik bitecek, pasta yiyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN