Türkiye'nin en iyi haber sitesi

savaş gemisi neden ’e demir attı?

ABD savaş gemisi neden İsrail’e demir attı?

ABD SAVAŞ GEMİSİ, 20 YIL SONRA İSRAİL'DE

Amerikan savaş gemisi 20 yıl aradan sonra 'in Aşdod limanına demir attı. Limanda İsrail Başbakanı Netanyahu'nun da katıldığı bir tören yapıldı, törende savaş gemisinin İsrail'e gelmesinin -İsrail ilişkilerinin derinliğinin simgesi olduğu vurgulandı. Peki bu ne anlama geliyor, Netanyahu ABD savaş gemisi hakkındaki sözleriyle kimleri tehdit etti, 'un Aşdod'a demir atmasının özel bir nedeni var mı, Taha Dağlı sabah.com.tr için yanıtladı.

ABD savaş gemisi neden İsrail’e demir attı?

NETANYAHU'NUN SÖZLERİ BİR TEHDİT Mİ?

Başbakanı Savaş gemisinin demir atmasından sonra Aşdod limanındaki törende ABD destroyerinin gelişine işaret ederek, "Bu 'ya bir mesajdır" dedi. Netanyahu açık şekilde ABD'den aldığı cesaret ve güçle Ortadoğu'yu tehdit ediyor.

ABD savaş gemisi neden İsrail’e demir attı?

İSRAİL TEHDİDİNİN HEDEFİNDE KİMLER VAR?

Netanyahu İran'ı kastetti. Savaş gemisinin Aşdod'a yanaşmasıyla 'de bir süredir devam eden hava saldırılarının bu gemiyle desteklenmesi bekleniyor. İsrail Suriye'de Hizbullah ve İran'a yönelik hava operasyonları gerçekleştiriyordu, 'un gelişiyle de bu operasyonların daha destekli süreceğini söylüyor,

ABD savaş gemisi neden İsrail’e demir attı?

USS ROSS'UN İSRAİL'E GELİŞ ZAMANLAMASINDA BİR DETAY VAR MI?

'in son hava operasyonunda Rus uçağı düşmüş ve 15 Rus askeri ölmüştü. Esed rejiminin hava savunma sistemini kalkan olarak kullanan İsrail F-16'sını sorumlu tutmuştu. Ardından da Suriye'ye S-300 sistemlerini konuşlandırmıştı. O olay -İsrail ile Rusya arasında gerginliğe yol açtı. Bu gerilimin devam ettiği bir dönemde tam da Rus uçağının düşürülmesi sonrasında S-300'lerin Suriye'ye konuşlandırılmasının hemen sonrasında ABD Savaş gemisinin İsrail'e demir atması arasında bir bağ olduğunu söyleyebiliriz.

ABD savaş gemisi neden İsrail’e demir attı?

USS ROSS'UN RUSYA İLE BİR HESABI VAR MI?

2015 Mayıs alında , Karadeniz'deyken SU-24 tipi Rus jeti tarafından kovalanmıştı. Ruslar jetlerinin savaş gemisini püskürttüğü anların videosunu yayınlayarak da ABD'ye karşı Karadeniz'de önemli bir gövde gösterisi yapmıştı.

ABD savaş gemisi neden İsrail’e demir attı?

İSRAİL USS ROSS GÜVENCESİYLE SURİYE'YE YENİ SALDIRILAR YAPAR MI?

ile yaşanan krize rağmen 'in 'de geri adım atmaya niyeti yok. Netanyahu zaten açık açık söyledi, Suriye'de operasyonların devam edeceğini. Burada tabi şuna dikkat çekmekte fayda var İsrail'in Suriye'deki derdi Suriyeli sivillerin korunması, DEAŞ ya da PKK gibi terör örgütleriyle mücadele veya Esad'la değil. İsrail'in tek derdi işgal altında tuttuğu Golan'ın kuzeyinde Kunaytra bölgesini de bir şekilde kendi kontrolüne alabilmek. Çünkü burada su kaynakları var. Suyun dışında Golan ve çevresi İsrail adına güvenlik açısından çok önemli bir bölge.

ABD savaş gemisi neden İsrail’e demir attı?

USS ROSS'UN SURİYE İÇİN BİR ANLAMI VAR MI?

6 Nisan 2017'de 'de rejimin Şayrat hava üssünü destroyerinden atılan Tomahawk füzeleriyle bombalamıştı. Bu gemi o saldırıda kullanılmıştı, Suriye'de DEAŞ ile mücadele adı altındaki ABD operasyonlarında da yine bu gemi kullanıldı.

BİZE ULAŞIN