Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan'dan Zirvesinde yoğun diplomasi trafiği! Erdoğan- Trump görüşmesi...

Başkan Liderler Zirvesi kapsamında Japonya'nın Osaka kentinde önemli görüşmelerde bulundu. Başkan Erdoğan, başta ABD Başkanı , Rusya Lideri , Almanya Şansölyesi olmak üzere zirveye katılan liderlerle önemli görüşmeler gerçekleştirdi. Başkan Erdoğan'ın, Trump ile gerçekleştirdiği görüşme tüm dünyada son dakika haber olarak geçti. Başkan Erdoğan'ın Trump ve Putin ile görüşmesine S-400 hava savunma sistemi tedarik süreci damga vurdu.

Başkan Erdoğan'dan G-20 Zirvesinde yoğun diplomasi trafiği! Erdoğan- Trump görüşmesi...

Cumhurbaşkanı , Japonya'nın ev shipliğinde gerçekleşen Liderler Zirvesi'nde önemli görüşmelerde bulunuyor. Başkan Erdoğan, G-20 zirvesinde ABD Başkanı olmak üzere zirveye katılan dünya liderleri ile kritik görüşmeler gerçekleştirdi. Başkan Erdoğan, Trump ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından çok önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan'dan G-20 Zirvesinde yoğun diplomasi trafiği! Erdoğan- Trump görüşmesi...

Cumhurbaşkanı ve ABD Başkanı 'ın Osaka'daki G20 Zirvesi'nde gerçekleştirdikleri görüşme sona erdi. Görüşmenin başında konuşan Erdoğan, Osaka'da bir araya gelmelerini anlamlı bulduğunu belirtti. İşte son dakika haberine ilişkin detaylar...

Başkan Erdoğan'dan G-20 Zirvesinde yoğun diplomasi trafiği! Erdoğan- Trump görüşmesi...

"75 milyar dolarlık ekonomi hacmi hamlemiz var, savunma sanayisine yönelik adımlarımız var fakat her şeyden önce stratejik ortaklığımız var" diyen Erdoğan, "Tüm bunlar dayanışmamızı teşvik ediyor. Bu dayanışmanın bundan sonra da devam edeceğine inancım tam" ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan G-20 Zirvesinde yoğun diplomasi trafiği! Erdoğan- Trump görüşmesi...

TÜRKİYE'YE ADİL DAVRANILMADI

ise, Erdoğan ile dostane ilişkileri olduğunu ifade etti. Büyük oranda ticaretle ilgili görüşmeler yapıldığını belirten Trump, ticari ilişkilerin hacmini dörde katlamayı planladıklarını söyledi. Türkiye'nin S-400 Hava Savunma Sistemleri alımı ve Amerikan yaptırımı ihtimali konusundaki bir soruyu yanıtlayan Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, Obama yönetiminden Patriot almak istedi fakat izin verilmedi. Obama döneminde Türkiye'ye adil davranılmadı. Bu konu karışık ve çok boyutlu bir konu. Farklı çözümler arıyoruz. İnsanlara adil davranmak zorundasınız" ifadesini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan G-20 Zirvesinde yoğun diplomasi trafiği! Erdoğan- Trump görüşmesi...

GÖRÜŞMENİN ARINDAN CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN İLK AÇIKLAMA!

Cumhurbaşkanlığı'ndan, Erdoğan-Trump görüşmesi sonrası yapılan açıklamada, ''Trump, ülkemizin hava savunma sistemi alımı hususunda ABD nezdindeki girişimlerinin geçmiş ABD yönetimleri tarafından reddedildiğini hatırlatarak, konunun ikili ilişkilere zarar vermeyecek bir şekilde çözülmesini arzu ettiklerini vurgulamışlardır'' denildi.

Başkan Erdoğan'dan G-20 Zirvesinde yoğun diplomasi trafiği! Erdoğan- Trump görüşmesi...

TRUMP'TAN KRİTİK S-400 AÇIKLAMASI!

ABD Başkanı Japonya'nın Osaka şehrinde yapılan G20 toplantısından sonra yaptığı basın toplantısında Türkiye ilgili soruya verdiği cevapta Türkiye'ye karşı adil olmak gerektiğini söyledi.

Donald Trump, Türkiye'nin Obama yönetimi sırasında ABD'den patriot füzeleri almak isteğini ancak Türkiye'ye Patriot füzelerinin satılmasına izin verilmediğini hatırlatarak Türkiye'nin de Rusya'dan S-400 füzeleri aldığını söyledi. Türkiye'ye karşı adil olmak gerektiğini belirten Trump, "Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füzelerini almasından sonra ABD'nin şimdi sana Patriot füzeleri satalım, sen bu anlaşmadan vaz geç diyor. Türkiye S-400 füze sistemini almış parasını ödemiş. S-400 füzeleri almadan önce F-35 savaş uçakları için katılımda bulunmuş ve 100 savaş uçağı almak için önemli bir meblağ yapmış" dedi.
Erdoğan'ın sert bir adam olduğunu da söyleyen Trump "Ancak kendisiyle anlaşıyorum. Bu konu biraz karışık. F-35 savaş uçakları ile S-400 füzelerinin uyuşmayacağı, S-400 füze sisteminin F-35 savaş uçakları ile ilgili bilgilerin Rusya'ya aktaracağı söyleniyor. Türkiye S-400 füze sistemini almadan önce F-35 projesine dahil olmuş" dedi.

Donald Trump, "Bana 'Sen Türkiye yanlısın. Türkiye'yi seviyorsun' diyorlar. Evet Erdoğan sert adam ancak onunla anlaşıyorum. Erdoğan'a Obama'ya vermediği Rahip Bronsan'ı verdi. Türkiye DAEŞ'a kaşı büyük mücadele verdi. Suriye Sınırında 55 bin asker bulundurmak zorunda. Güçlü bir ordusu var. Ve NATO üyesi" dedi.

SON DAKİKA