Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LGS sözel soru ve cevapları yayında! MEB ile 2020 LGS Türkçe, Din Kültürü, İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil soruları ve cevap anahtarı hemen görüntüle!

Liseye Geçiş Sistemi kapsamında merkezi sınav bugün tamamlandı. Yurt genelinde bir milyonu aşkın öğrenci, sözel ve sayısal oturumlarda kendilerine yöneltilen soruları cevapladı. Öğrenciler, ilk oturumda sözel olarak adlandırılan Türkçe, Din Kültürü, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sorularından oluşan 50 soruyu yanıtladı. Öğrenciler LGS sözel soru ve cevapları hakkındaki araştırmalarını yoğunlaştırmıştı. MEB tarafından son dakika açıklaması yapılarak ve cevap anahtarı bilgisinin erişime açıldığı bildirildi. Peki, MEB ile 2020 LGS sözel soru ve cevapları PDF nasıl görüntülenir? İşte, LGS sözel soruları ve cevap anahtarı!

LGS sözel soru ve cevapları yayında! MEB ile 2020 LGS Türkçe, Din Kültürü, İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil soruları ve cevap anahtarı hemen görüntüle!

Bir milyonu aşkın öğrenci Liseye Geçiş Sistemi kapsamında düzenlenen merkezi sınava katılım gösterdi. Adaylar, ilk oturumda sözel sorular karşısında, ikinci oturumda ise sayısal sorular karşısında ter döktü. Sınavın ardından ise LGS soru ve cevapları hakkındaki araştırmalar yoğunluk kazandı. Puan hesaplamak yapmak isteyen öğrenciler LGS sözel soru ve cevap anahtarı için sorgulamalarını arttırdı. Bilindiği üzere, sözel oturumda Türkçe, Din Kültürü, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil sorularından oluşan 50 soru yanıtlandı.

LGS SÖZEL SORU VE CEVAPLARI PDF HEMEN GÖRÜNTÜLE!

2020 ve cevap anahtarı ile adaylar, Türkçe, Din Kültürü, İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil testlerinden kaç net, kaç puan yaptığı hakkında tahminde bulunabilecek. Geçtiğimiz sene olduğu gibi, bu sene de LGS sözel soru ve cevap anahtarı sabah.com.tr'de!

İşte, Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü ve Yabancı Dil LGS sözel soruları ve cevap anahtarı...

"Bu soruların her hakkı MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE aittir. Hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması ya da kullanılması, yayımlanması MEB ÖLÇME DEĞERLENDİRME VE SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN yazılı izni olmadan yapılamaz. Bu yayın izni telif ücreti ödenerek alınmıştır."

SON DAKİKA