Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin ilk '' 'a açılıyor

'ın 24 Haziran genel seçimlerinde, partisinin beyannamesinde yer alan ''nin ilki, 'ta açılıyor.

Türkiye'nin ilk 'Millet Bahçesi' Sivas'a açılıyor

İLK ADIM SİVAS'TA ATILDI

Erdoğan'ın AK Parti'nin beyannamesini açıklarken paylaştığı '' projesi için ilk adım 'ta atıldı. Kangal ilçesinde belediye tarafından yapımı tamamlanan mesire alanına 'Millet Bahçesi' adı verildi. İnşasına geçen yıl başlanan ve Kangal Belediye Meclisi'nin aldığı kararla ismi 'Millet Bahçesi' yapılan tesisin yakında hizmete gireceği belirtildi. Yaklaşık 30 bin metrekarelik alana yapılan Millet Bahçesi'nin maliyetinin ise yaklaşık 1 milyon TL olduğu öğrenildi.

Türkiye'nin ilk 'Millet Bahçesi' Sivas'a açılıyor

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 'de ilk ''nin ilçelerinde açılacağını söyledi. Öztürk, "24 Haziran genel seçimlerinde sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle büyük illerde böyle bir projesinin, düşüncesinin olduğunu kamuoyuyla paylaşması bizde de heyecan uyandırdı.

Türkiye'nin ilk 'Millet Bahçesi' Sivas'a açılıyor

Biz buraya geçen yıl başlamıştık. 30 bin metrekarelik bir alanı, piknik mesire alanı olarak her türlü donatılarını yaparak hazır hale getirdik. Allah nasip ederse yakında da açılışı olacak ama isim vermemiştik. Karanlık köyüne yakın bir yer, ilçeye 6 kilometre uzaklıkta burası

Türkiye'nin ilk 'Millet Bahçesi' Sivas'a açılıyor

Sayın Cumhurbaşkanımızdan duyunca, ismi Karanlık olmasından dolayı insanlar eleştiriyor bunu, buranın adını ' koyalım biz' dedik. Arkadaşlarımız isimlerini de yazdırdı, çalışmaları yapıyorlar. İki hafta önce cuma günü belediye meclis kararımızla buranın kararını alıp, 'de belediye meclis kararı alınan ve ismi verilen ilk 'Millet Bahçesi'ni 'ın marka ilçesi Kangal'ımıza kazandırdık. Bundan dolayı gayet mutluyuz, memnunuz. İnsanlarımızda da o mutluluğu onların gözlerinde, söylemlerinde görebiliyoruz" dedi.

Türkiye'nin ilk 'Millet Bahçesi' Sivas'a açılıyor

'CUMHURBAŞKANIMIZI DAVET EDECEĞİZ'

Parkın bittiğini ve gelecek günlerde resmi açılışının yapılacağını ifade eden Başkan Mehmet Öztürk, açılış için 'a davetiye göndereceklerini söyledi. Başkan Öztürk, şöyle konuştu:

"Burada 5 tane adacık, sulu zeminler, yaklaşık 70 civarında kamelya, ayrıca bu adacıklarda insanların toplu halde oturacağı yani 150-200 kişilik gruplar halinde gelip oturup pikniğini, toplantısını yapacağı, sohbet, muhabbet edebileceği alanlar oluşturduk. Yani bir aile sabah gelsin buraya, öğleye doğru hem mangalını yaksınlar çaylarını içsinler, çocukları sıkılınca çocuk oyun grupları var çocukları orada oyunlarını oynasın, yan tarafta bir basketbol sahası yaptık orada basketbolunu oynasın, voleybolunu oynasın.

Türkiye'nin ilk 'Millet Bahçesi' Sivas'a açılıyor

Hem spor yapsınlar hem eğlensinler, hafta içerisinde oluşan yorgunluğu buraya gelip atsınlar. Mesai saatlerinden sonra akşam serinliğinde gelip burada oturup etkinliklerini yapsınlar. Burası çok güzel oldu, ilçemize şimdiden hayırlı olsun diyorum. Bizim görevimiz, ilçemizdeki insanlarımızın talepleri, istekleri doğrultusunda imkanlarımızı da zorlayarak burada hem akıl terimiz var hem de insanlarımızın böyle bir isteğini, arzusunu yerine getirmemiz için alın terimiz var. Akıl teriyle alın teri birleşince böyle güzellikler ortaya çıkıyor. Gönlümüz, burasını Cumhurbaşkanımızın açmasını ister, biz davetiyemizi göndereceğiz inşallah. O değerin bizim genel başkanımızın, yeni başkanımızın burada bu ilçeyi şereflendirmesi ama fazla beklentiye girmeye gerek yok ama yürekten arzu ediyoruz. İlgili bir bakanımız kim varsa davet edeceğiz buraya, inşallah fırsatları olur, boşlukları olur ilimizi şereflendirir."


Türkiye'nin ilk 'Millet Bahçesi' Sivas'a açılıyor

'7'DEN 70'E HERKES FAYDALANABİLECEK'

İlçede 'Millet Kıraathanesi' de açacaklarını ifade eden Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, şunları kaydetti:

"Millet Kıraathanesi'ne de geçen yıl başlamıştık. Yaklaşık 450 metrekarelik bir alan, 3 kat. Alt katta fitness salonumuz, bayanlara yapmıştık, erkeklerden özellikle gençlerden talep vardı. Buranın adını da 'Millet Kıraathanesi' olarak belirledik. Belediye meclisimizde aldığımız karar neticesinde Millet Kıraathanesi yapacağız.

BİZE ULAŞIN