Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahar hem güçlü hem dişi

atv'de yayınlanan dizisinde Bahar karakterini canlandıran , sergilediği oyunculuk ile izleyiciden tam not aldı. Hayattaki en büyük tutkusunun işi olduğunu söyleyen 25 yaşındaki güzel oyuncu ile Burhaniye'den İstanbul'a uzanan öyküsünü konuştuk

Bahar hem güçlü hem dişi

atv'de yayınlanan dizisinde Bahar karakterini canlandıran , sergilediği oyunculuk ile izleyiciden tam not aldı. Hayattaki en büyük tutkusunun işi olduğunu söyleyen 25 yaşındaki güzel oyuncu ile Burhaniye'den İstanbul'a uzanan öyküsünü konuştuk.

Bahar hem güçlü hem dişi

Oyunculuğa 16 yaşında başlayan , geçen hafta atv'de ilk bölümü yayınlanan dizisinde canlandırdığı Bahar karakteri ile tüm gözleri üzerine topladı. Gösterdiği performans ile tam not alan Çevik, fettan bir karakter olan Bahar için: "Bence Bahar herkesin hayatında olması gereken biri.

Bahar hem güçlü hem dişi

Çünkü çok güçlü ve dişi bir karakter. Her şeye rağmen hayatta var olma mücadelesinde tek başına ayakta kalmaya çalışıyor. Bahar benim arkadaşım olsa, başım sıkıştığında mutlaka onu arardım" diyor. İlayda Çevik ile yağmurlu bir İstanbul gününde buluştuk ve onun Burhaniye'den İstanbul'a gelme hikayesinden yola çıkarak, oyunculuğa ve hayata dair samimi bir sohbete daldık...

Bahar hem güçlü hem dişi

- Oyunculuk yolculuğunuz nasıl başladı?

- Balıkesir, Burhaniye'de küçük bir sahil kasabasında doğdum, büyüdüm. Tiyatro hayatım da orada başladı. Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu'nda amatör gibi gözüken ama bana kalırsa çok profesyonel bir ekiple yola çıktım. İlkokuldaydım bu yolculuğa başladığımda. Annem İstanbul'da büyüdüğü için İstanbul'dan ayağım hiç kesilmedi. Ailemin desteği ile İstanbul'daki tiyatro ile ilgili etkinlikleri takip ediyordum. Liseye başlayacağım yıl Müjdat Gezen Sanat Tiyatrosu'ndaki bir çocuk oyunu için seçmelere katılmıştım ve kazandım. O oyunu her pazar oynamamızı istediler. İlk para kazandığım işimdi.

Bahar hem güçlü hem dişi

- Ne yaptınız ilk kazandığınız para ile?

- Oyun başı 30 lira alıyordum. 13 yaşındaydım. Çok mutlu oldum ve okul harçlığım oldu.

Bahar hem güçlü hem dişi

- İstanbul maceranız böyle mi başladı?

- Evet... Ben oyuncu olmayı kafaya koymuştum. Ailem de çok destek oldu. Bir sahil kasabasından çıkıp İstanbul'a yerleştim. Eğitimime de burada devam ettim. Konservatuvara girdim.

Bahar hem güçlü hem dişi

- İstanbul'da yalnız mı yaşamaya başladınız?

- Hayır, annem ve kız kardeşimle birlikte ev tuttuk. Babam esnaf. İşi gereği Balıkesir'de kalması gerekiyordu. Dükkânı kapatıp gelemezdi. 10 senedir hafta sonları babam geliyor. Yaz tatillerinde de biz Balıkesir'e gidiyoruz.

SON DAKİKA