Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin gerçek hikayesi

Annabelle'nin gerçek hikayesi

1970 yılında Donna isimli 28 yaşında bir kadına annesi tarafından pejmürde bir bebek hediye ediliyor. Yani bebek filmdeki gibi nadir bulunan porselen bir bebek değil, aslında.

Donna o sırada New York'ta bir apartman dairesini Angie isimli bir kız arkadaşıyla paylaşıyordu.

Annabelle'nin gerçek hikayesi

Donna ve Angie bebeğin hareket ettiğini birebir hiçbir zaman görmemişlerdi.

Fakat bebeği bıraktıkları odada bıraktıkları şekilde bulamıyorlardı. Bir süre sonra etrafta küçük bir çocuğun yazdığı belli olan 'bize yardım et' notları bulmaya başlamışlardı.

Annabelle'nin gerçek hikayesi

Bebeğin üzerinde kan lekelerinin oluşmaya başladığını fark edince medyum çağırmaya karar verdiler.

Medyum Higgins isimli bir ruhla iletişime geçtiğini iddia etti. Higgins genç yaşta o apartmanta ölmüştü. Donna ve Angie Annabelle'nin hikayesini duyunca ona karşı merhamet duydular.

Annabelle'nin gerçek hikayesi

Angie'nin erkek arkadaşı Lou bu olaydan sonra genç kadınların evinde kalmaya geldi. Orada kaldığı gece bebeğin kendisine saldırdığı çok gerçekçi rüyalar gördü.

Fakat sabah uyandığında saldırıya uğradığına dair hiçbir iz yoktu. Ertesi gün Lou evde yalnızken Donna'nın odasından bir takım sesler duydu.

Annabelle'nin gerçek hikayesi

Odaya girdiğinde bebeğin yerde yatttığı gördü. O sırada göğsünde büyük bir acı hissetti. Gömleği kan olmuştu çünkü, göğsünde birden yedi tane yara açılmıştı. Yaralar birkaç gün sonra hiç iz bırakmaksızın iyileşti.

Bu olay üzerine Donna ve Angie bebeği ele geçiren ruhun iyi niyetli olmadığna kanaat getirdiler. Donna, Hegen isimli bir rahiple iletişime geçmeye karar verdi. Hegen hikayeyi duyduktan sonra hemen şeytan çıkarma alanında uzmanlaşan Rahip Cooke'a haber verdi.

Annabelle'nin gerçek hikayesi

Cooke da paranormal konularda uzmanlaşan Ed ve Lorraine Warren'i aradı. Warren'ler iki kadınla da konuştu. Bebeğin şeytani bir varlık tarafından ele geçirildiği ve bebeğe yaklaşan kişinin de bu ruhtan etkilenebileceği sonucuna ulaştılar.

Rahip Cooke bebekten ruhu kovmak için şeytan çıkarma ayini düzenledi.

Şeytan çıkarma ayini ruh yakalama gibi bir şey değildi. Daha çok evi Yaratıcı'nın sevgisiyle doldurmak ve kutsamak anlamına geliyordu. Bu nedenle Warren'lar kadınların güvenliği için bebeği götürmeye karar verdi.

Annabelle'nin gerçek hikayesi

Bebek şu anda Warren'lerin Monroe'daki müze olarak kullanılan evlerinde duruyor. Warren'ler bebeği eve götürürken birçok kaza atlattılar. Eve götürür götürmez bebeği kutsal suya sokup dolaba kapattılar.

Bebek camekana kilitlendi. Böylece bebek hem ziyaret edenlerin dokunamayacağı fakat görebileceği bir yerde duruyordu. Bebeğin adı o günden itibaren '' olarak kaldı. Annabelle'nin olduğu camekanın önüne 'Uyarı: Kesinlikle açmayın' yazıyor.

BİZE ULAŞIN