Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ defilesi

Adana'da çekilen atv'nin dönem dizisi '', 70'li yılları hatırlatan kostümleriyle de adından söz ettiriyor. Nişantaşı'ndaki bir atölyede büyük titizlikle hazırlanan kostümler, her bölüm seyirciyi zaman yolculuğuna çıkarıyor.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ defilesi

Yayınlandığı ilk bölümden itibaren zirvedeki yerini koruyan atv dizisi '', seyirciyi zaman yolculuğuna çıkarıyor. 1970'lerin Adana'sını günümüze taşıyan dizi; o dönemin ruhuyla bütünleşen kostümleriyle de nostalji yaşatıyor.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ defilesi

Seyirciye görsel şölen yaşatan ''; hikayesi ve başarılı oyunculuklarının yanı sıra bu yönüyle de diğer dizilerden ayrılıyor. Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek, Vahide Perçin, Kerem Alışık, Uğur Güneş, Bülent Polat ve Selin Yenince'nin rol aldığı dizinin kostümleri defile havası yaratıyor.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ defilesi

Prodüksiyon ekibinin hummalı çalışmasıyla seçilen mekanlar, kostüm ekibinin titiz çalışmalarıyla da süslenince ortaya görsel bir şov çıkıyor.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ defilesi

ÇİZİLİYOR, DİKİLİYOR, ADANA'YA GÖNDERİLİYOR

Dizide kullanılan tüm kostüm ve aksesuvarlar, Didem Umurhan'ın Nişantaşı'ndaki Stil Atölyesi'nde, Nilüfer Çamur'un ekibi tarafından hazırlanıyor.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ defilesi

Kostümlerin tasarımcısı ise Aynur Torun. Kıyafetler, ekibin uzun süren çizim ve dikim çalışmalarının ardından çekimlerin gerçekleştiği Adana'ya gönderiliyor.

‘Bir Zamanlar Çukurova’ defilesi

HER BÖLÜM İÇİN 80 KOSTÜM

Dizinin her bölümü için haftalık 80 parçalık kostüm ve onlara uygun aksesuvar üretiliyor. Bu kıyafetler, her bölümde karakterin tarzını ekrana taşırken, izleyenleri de büyülüyor.

BİZE ULAŞIN