Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12 dev başarı öyküsü

12 dev başarı öyküsü

Çocukken babası Necati Güler'in maçlarını sırtında 1/2 yazan formayla izleyen Sinan Güler, "yarım porsiyon" olduğu günlerden 12 Dev Adam'dan biri haline hırsı, yeteneği ve enerjisiyle geldi.

Murat BOZKURT - Nurdeniz ERKEN

12 dev başarı öyküsü
Sinan Güler, 12 Dev Adam'ın enerji fabrikası. Oyuna genelde sonradan girip takımı ve seyircileri müthiş enerjisiyle ateşliyor. Aileden basketbolcu. Babası bir dönemin unutulmaz oyun kurucusu Necati Güler. Ağabeyi Muratcan da Türk basketbolunun önemli kısalarından! Ama bu ailenin kısaları olağanüstü sıçrama yetenekleriyle uzunların bile kabusu oluyorlar.
12 dev başarı öyküsü

YAŞITLARINI SOLLADI
Sinan, İTÜ'de yetişti. Bugün Işıkspor'u çalıştıran Mustafa Aksoy, Sinan'ın hep yaş kategorisinin üstünde oynadığını belirterek "Çağın ilerisinde bir basketbol anlayışı vardı. Ağabeyi Muratcan ile NBA maçları izler, gördükleri hareketleri uygularlardı.

12 dev başarı öyküsü
İTÜ de onlara bu rahat çalışma ortamını sağladı." ifadesini kullandı. Sinan'ın ilk antrenörü, bugün Beykoz'u çalıştıran Murat Polat ise "Onu 11 yaşında gördüm. Babası Necati Güler, İTÜ'de oynarken Sinan maçların devre aralarında babasının kendisine verdiği topu çembere atmaya çalışırdı. Babasının özel yaptırdığı İTÜ formasının sırtında 1/2, yani yarım porsiyon yazardı.
12 dev başarı öyküsü

SIRADIŞI OYUNCU
O günlerde bile sıra dışı, kapasitesini hep zorlayan, agresif basketbol oynayan ve ileride ne olabileceğini belli eden bir oyuncuydu. İlk gelip son gidenlerdendi. En çok idman öncesi veya sonrası ağabeyi Muratcan ve arkadaşlarıyla 3'e 3 maç yapmayı severdi.

12 dev başarı öyküsü
Öyle hırslıydı ki, bir keresinde böyle bir maçı kaybedince ağlayıp salonu terk etmişti" diye konuştu.
12 dev başarı öyküsü

15 günde NBA sinyali

2.02 boyuyla, 17 yaşındayken Dereağzı'nda basketbol ile tanışan Ömer Aşık'a antrenörü Fikret Doğan 15 gün sonunda "Bir gün NBA'de oynayacaksın" dedi.

BİZE ULAŞIN