Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte şikenin fotoğrafları

İşte şikenin fotoğrafları

Adı Bülent İbrahim İşçen. Bir iddiaya göre başkan Aziz Yıldırım’ın “karakutusu”. Öyle ki başkan Yıldırım’a ulaşmak isteyenlerin atlayamadığı bir isim… Tam 57 sayfalık ifade tutanağında İşcen birçok şeyi anlattı ya da anlatmadı. Ancak organize polisi İşçen’in önüne öyle fotoğraflar koydu ki, karakutu izah etmekte oldukça zorlandı. İşte o fotoğraflar…

Kaynak: Takvim

İşte şikenin fotoğrafları

Organize polisi ilk olarak 24 Nisan 2011 tarihinde oynanan 5-3’lük Fenerbahçe- Buca maçı ile ilgili “Bucalı futbolcu Onur Tuncer’e şike teklif ettin mi?” diye sordu. Cevap ‘hayır’ oldu.

İşte şikenin fotoğrafları

Yapılan teknik takipte İşçen’in, Buca’dan Musa Aydın’a ulaşmak için eski hocası Bülent Uygun’u devreye soktuğu, Uygun’un da Musa ile para konusunda anlaştığı iddia edildi. Fenerbahçe’nin maçından bir gece önce tüm ekip Alsancak Deniz Restaurant’ta buluştu.

İşte şikenin fotoğrafları

İşçen, bu buluşmayı dost buluşması olarak nitelendirdi. İddiaya göre bu buluşmanın talimatını Buca maçının ayarlanması için İlhan Yüksel Ekşioğlu’nun aracılığıyla Aziz Yılıdırım verdi. Buca-Fenerbahçe maçının ilk devresi 2-1 ev sahibi takımın üstünlüğüyle bitti.

İşte şikenin fotoğrafları

Tam da devre arasında Abdullah Başak’ı arayan Ekşioğlu “Bir şeyler yapın hadi oğlum ya” dedi. Başak ise “İlhan abi rahat ol… Musa topu kaleci Volkan’a vurdu. İkinci yarı kazanacağız” dedi. Gerçekten de maç 5-3 Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile sona erdi. Ekşioğlu sonra Başak’ı arayarak “öpüyorum seni alnından” dediği.

İşte şikenin fotoğrafları

26 Nisan’da Yıldırım İşçen’le Saraçoğlu’nda görüştü. Ahmet Çelebi ve Abdullah Başak da katıldı. Bu görüşme de yine adım adım görüntülendi. Daha sonra Ahmet Çelebi Yusuf Turanlı ile Suadiye Cafe’de buluştu. Teknik takipte Turanlı’nın İBB oyuncusu İskender’i arayarak takım hakkında genel bilgi aldığı dinlemeye takıldı.

İşte şikenin fotoğrafları

Daha sonra İbrahim Akın’ı aradı ve Etiler Big Chefs Restaurant’a gelmesini istedi. Taksiyle gelen İbrahim Akın, Yusuf Turanlı ile buluştu.

BİZE ULAŞIN