Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir için değer mi?

çılgınlığı aldı başını gidiyor. Gençler tren raylarına, yüksek binalara ve uçurumun kenarına çıkıp, sosyal medya uğruna can veriyor. Son raporlara göre dünyada selfie çekerken hayatını kaybeden kişi sayısı 259, birinci sırada var.

Bir selfie için değer mi?

Sosyal medyada popülarite uğruna hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. 2014 yılında baş gösteren çılgınlığı ile gençler yüksek binalara çıkıyor, kendilerini risk ve tehlikenin ortasına bırakıyor.

Bir selfie için değer mi?

National Institutes of Health (Ulusal Sağlık Enstitüsü)'in 2018 yılının Temmuz ayında yayınladığı Selfies: A boon or bane? raporuna göre, Ekim 2011 ve Kasım 2017 yılları arasında çekerken hayatını kaybeden kişi sayısı 259. Ölen kişilerin yaş ortalaması 23. Rapora göre, en fazla sayıda olay ve ölümler sırasıyla (159), Rusya(16), ABD(14) ve Pakistan'da(11) yaşanmış.

Bir selfie için değer mi?

İŞTE SELFİE BAĞLANTILI ÖLÜMLER

Bir selfie için değer mi?

Portekiz

Tehlikeli uçurum kenarları

İki küçük çocuğuyla birlikte Portekiz'de yaşayan Polonyalı çift çekmeye çalışırken uçurumdan düştü. Beş ve altı yaşlarındaki çocukları da bu trajediye tanık oldu.

Bir selfie için değer mi?

ABD

Şarkı sırasında araba kazası

32 yaşındaki Courtney Ann Sanford, arabada Pharrell Williams'ın Happy adlı şarkısını dinlerken Facebook üzerinde çektiği 'yi paylaşıyordu. Dikkati dağılan sürücü Kuzey Carolina otoyolundaki bir kamyona çarparak hayatını kaybetti.

Bir selfie için değer mi?Cep telefonu dikkat dağıttı

Tamil Nadu'da sekiz turistten oluşan grup, 2018'in Haziran ayında Kuzey Goa'daki Baga Plajı'na gitti. Üçü su üzerindeki kayalara uzanıyordu. Cep telefonları ile çeken grubun bulunduğu yere aniden sert bir dalga çarptı. İki kişi kurtuldu ama biri boğularak hayatını.

Bir selfie için değer mi?

Pakistan

Selfie uğruna köprü çöktü

Neelum Vadisi'nde bir grup genç 2018'in mayıs ayında çekerken köprü yıkıldı. Su kanalı üzerinde yer alan köprüde o sırada 20-25 kişi vardı. Köprünün çökmesi ile altı kişi boğularak hayatını kaybetti.

BİZE ULAŞIN