Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın yeni özelliği ortaya çıktı

, Cambridge Analytica skandalından sonra sıkıntılı günler geçiriyor. Geçtiğimiz hafta Facebook CEO'su senato önünde ifade vermişti. Diğer yandan Facebook bünyesinde bulunan 'a yeni özellikler ekleniyor. Kullanıcılar bakın bundan sonra hangi yeni özellikten yararlanacaklar...

WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı

Sosyal medya devi 'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması bir kez daha platforma entegre ettiği bir özelliği ile gündemde.

WhatsApp, Android sürümüne kullanıcılarının oldukça işine yarayacak bir özellik ekledi. Ancak tepkileri de beraberinde getirdi.

WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı

NTV'nin haberine göre Android uygulamasına birkaç yenilik getiren 'ın en dikkat çeken güncellemesi silinen fotoğraf ve videoları kendi sunucuları üzerinden geri getirmenize imkan veren yeniliği oldu.

WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı

Yeni güncelleme ile kullanıcılar yanlışlıkla ya da kasten sildiği fotoğraf, dosya veya video gibi medyaları geri getirebilecek.

Bu da bir süredir veri skandalı haberi ile gündemde olan 'un bünyesinde bulunan 'ın paylaşılan bilgileri depoladığını işaret ediyor.

WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı

İlk olarak Android kullanıcılarının beğenisine sunulan yeni özelliğin önümüzdeki gündelerde iOS (iPhone) sürümüne de entegre edilmesi bekleniyor.

Peki 'ın bütün özelliklerine hakim misiniz? İşte mutlaka bilmeniz gerek 10 WhatsApp özelliği...

WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı

EMOJİ TARAMASI

'ta çok fazla emoji var, evet. Bazen doğru anda doğru emoji'yi bulmak çok zor olabiliyor. Artık istediğiniz emoji'yi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak. Ancak bu özelliği kullanmak için 'auto correct' özelliğinizin açık olması gerekiyor.

WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı

DAKİK HESAPLAMALAR

Eğer sürekli konuşmalarınızı takip etmiyorsanız, küçük tik işaretlerinin maviye dönüştüğü anı kaçırabilirsiniz. Artık gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan "Bilgi" opsiyonunu tıklayarak bir tikin ne zaman maviye dönüştüğünü görebilirsiniz. Aynı işlemi attığınız mesajı kaydırarak da yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde attığınız mesajın karşı tarafa iletilip iletilmediğini ve okunup okunmadığını takip edebiliyorsunuz.

WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı

GRUP SOHBETLERİNİ SESSİZE ALIN

Çenesi düşük arkadaş gruplarınızdan veya kişilerden sıkıldığınızda, "Grup bilgisi"ni açarak, grup konuşmanızı sekiz saat, bir hafta veya bir yıl boyunca sessizleştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken konuşma ekranı açıkken grup veya kişi isminin yazılı olduğu tepedeki kısma dokunmanız ve açılan ekranda "sessize al" seçeneğine tıklamanız.

BİZE ULAŞIN