Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu yazın yıldızı Ege...

Sınırların açılmasıyla en çok ziyaret edilen ülkeler arasında Türkiye'nin de yer alması için temaslarını sürdüren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis ile telefonda görüştü. Görüşmede, iki ülkede vaka sayılarının hızla düzeldiğine ve haziranda kara, deniz ile hava hudut kapılarının açılabileceğine işaret edilirken, için "ortak bir tanıtım kampanyası" yapılabileceği belirtildi.

Bu yazın yıldızı Ege...

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Yunan mevkidaşı Haris Theoharis, yaptıkları telefon görüşmesinde, için "ortak bir tanıtım kampanyası" düzenlenebileceğini ifade etti. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye, koronavirüs vakalarındaki hızlı iyileşmelerin ardından normalleşme süreciyle turist trafiğini yeniden başlatmaya hazırlanırken, en çok ziyaretçi gönderen ülkelerle temaslar da sıklaştı.

Bu yazın yıldızı Ege...

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Sağlıklı Turizm Sertifikasyon" uygulamasının ardından önceki yıllarda Türkiye'ye en çok ziyaretçi gönderen 70 ülkeye Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla niyet mektupları yollamıştı. Bakan Ersoy da sınırların açılmasıyla en çok ziyaret edilen ülkeler arasında Türkiye'nin de yer alması için sürdürdüğü temaslar kapsamında, Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis ile telefonda görüştü. Yakın gelecekte ve orta vadede insanların çok uzun mesafeli destinasyonları tercih etmeyeceklerinden hareketle, özellikle Avrupalı turistlerin bu süreçteki psikolojik etkiyle daha yakın yerlere yöneleceğinin belirtildiği görüşmede, 'nin güvenli bir destinasyon olarak öne çıkarılabileceği vurgulandı.

Bu yazın yıldızı Ege...

İki ülkede de vaka sayılarının hızla düzeldiğine ve haziranda kara, deniz ile hava hudut kapılarının açılabileceğine işaret edilen görüşmede, her iki bakan da için ortak tanıtım kampanyasının yapılabileceğini dile getirdi.

Bu yazın yıldızı Ege...

ALMANYA VE ROMANYA TÜRKİYE'Yİ BEKLİYOR

Bakan Mehmet Nuri Ersoy, geçen hafta da Almanya ve Romanya turizm pazarı için telefon görüşmeleri gerçekleştirmişti. Almanya Federal Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Thomas Bareiss ile yapılan görüşmede, Almanya'nın çok yakın bir tarihte her şeyi netleştireceği ve yurt dışı trafiğini başta AB ülkeleri olmak üzere yeniden başlatmak istediği vurgulanmıştı. Avrupa Birliğinin kararlarını beklediklerini belirten Romanya Ekonomi, Enerji, İş ve Çevre Bakanı Virgil Daniel Popescu ise Türkiye'nin sınır kapılarını açmasını istediklerini ifade etmişti. Bakan Ersoy da Popescu'ya, Türkiye'de artık durumun düzeldiğini, ülkenin sağlık altyapısının iyi olduğunu, yeni hastanelerin açıldığını, hazır olduklarını ve iki tarafın da istemesi halinde haziran itibarıyla mutabakat sağlayarak hava trafiğini başlatabileceklerini söylemişti.

Bu yazın yıldızı Ege...

Bu yazın yıldızı olacak Ege'de görülmeye değer 10 yeri sizler için derledik. İşte mutlaka görmeniz gereken yerler…

Bu yazın yıldızı Ege...

İŞTE GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER...

  • Efes
  • Bafa Gölü
  • Afrodisias
  • Bergama Antik Kenti
Bu yazın yıldızı Ege...
  • Seferihisar
  • Kula
  • Priene
SON DAKİKA